Günün Tarihi:22 Ağustos 2019

SGK da ‘Mobing’ semineri


Sakarya Sosyal Güvenlik (SGK) İl Müdürlüğü, vatandaşa daha kaliteli hizmet verebilmek amacı ile personel eğitimlerine hızla devam ediyor.

Psikolojik 
İl Müdürü Nurten Canbasoğlu, “Personelimiz yaklaşık günde 3 bin vatandaşın işlem yaptırdığı yoğun çalışma ve stresli bir ortamda görev yapmaktadır. Amacımız vatandaşa daha kaliteli bir hizmet verebilmek ve personelimizi hizmet içi kişisel gelişim eğitimleriyle psikolojik olarak rahatlama bazı konular da farkındalık yaratmaktır” dedi. Kişisel Gelişim Uzmanı Aysel Evran, il müdürlüğüne  bağlı ilçe ve şube  müdürlerine yönelik ‘mobing’ konulu kişisel gelişim  eğitime başlarken,  “İnsan onuru, hiç kimsenin lütuf ve merhametine havale edilmeyecek kadar yüksek bir değerdir” dedi.

Ruhsal sorunlu
Evran “Henüz kendi iç demokrasisini oluşturamamış, demokrasiyi kendisine kabullendirememiş bazı insanların yöneticilik yaptığı iş yerlerinde, çeşitli nedenlerle insan onuru bazen çiğnenir. İnsan onurunun çiğnenmesine yol açan davranışların genel tanımı ise mobbing-psikolojik tacizdir. Uluslar Arası Çalışma Örgütü (İLO)’nun yayınladığı anketlere göre, mobing yapanların genelde ruhsal sorunlu insanlar olduğu fakat bunun yanında bazen doğumda veya sonradan beyinde oluşan nörolojik hasarlar da mobing uygulanmasına neden olabiliyor” dedi.

Eğitimler
Evran, “Bazen farkında bile olmadan yapılan mobingler de vardır. Farkındalık yaratabilmek için bu eğitimler mutlaka alınmalıdır. Yaşamın en güzel taraflarından birisi de çalışma hayatımızda  psikolojimizin korunmasına yasalarla gösterilen duyarlılıktır. Bu yüzden hem insani, hem de yasal yönden sıkıntı yaşamamak için mobing konusunda hepimiz hassas olmalıyız” dedi.

8 Ekim 2015 , Perşembe Bu haber toplam 795 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama