Günün Tarihi:17 Ocak 2019

 

 

'KDV'yi kaldıracağız'


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Adayı Ayhan Sefer Üstün, APEK’i ziyaret etti.

Bilgi verdi
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Adayı Ayhan Sefer Üstün, Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi’ni ziyaret etti. Ziyarette APEK Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Aya ve yönetim kurulu üyeleri Sebahattin Karasakal, Ferda Özten, Recep Şevket Kökçü, Cevdet Sağlık’ın yanı sıra, Kooperatif Müdürü Kamil Özmen de hazır bulundu. APEK Başkanı Ahmet Aya, kooperatif faaliyetleri ile alakalı AK Parti Sakarya Milletvekili Adayı Ayhan Sefer Üstün’e bilgiler verdi.

Destek
Ziyarette konuşan Aya, “Ortaklarımıza tarımın her alanında destek vermeye devam ediyoruz. Çiftçinin ihtiyaç duyduğu her türlü girdiyi temin ediyoruz. Ayrıca üretimini yaptığı ürünlerin bir kısmını da alarak destek olmaya çalışıyoruz. Şu anda Çökekler’de bulunan Mısır Kurutma Tesisimiz’de çiftçilerimizden yoğun ve hızlı bir şekilde dane mısır almaya devam ediyoruz. Ayrıca ortaklarımızın verimliliğini arttırmak, girdi maliyetlerinin düşmesini sağlamak amacıyla Toprak, Yaprak ve Su Analiz Laboratuarı kurduk. Ortaklarının hububat tohumluğu ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile de Tohum Temizleme Tesisi’ni faaliyete geçirdik” dedi.


Lokomotif
AK Parti Sakarya Milletvekili Adayı Ayhan Sefer Üstün ise, kooperatifin faaliyetlerinin çok olumlu olduğunu ve bunun artarak devam etmesini temenni ettiklerini, kooperatifçiliğin tarım sektörünün gelişmesinde ve büyümesinde önemli bir lokomotif olduğunu söyledi. AK Parti olarak seçim beyannamelerinde çiftçi açısından çok önemli girdi maliyetini teşkil eden gübrede ve yemde KDV’nin kaldırılacağını, bunun da çiftçimizin girdi maliyetlerini önemli ölçüde düşüreceğini kaydetti. APEK Başkanı Ahmet Aya, çiftçinin en büyük girdi maliyetinin mazot ve gübre olduğunu, ancak gübre ve yemde KDV’nin düşmesinin de çok olumlu olacağını, bu durumun çiftçimizi bir nebze de olsa rahatlatacağını söyledi.

9 Ekim 2015 , Cuma Bu haber toplam 834 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın