Günün Tarihi:23 Nisan 2019

‘Bi Dünya Kadın’ başlıyor


Milli Eğitimciler Birliği Derneği Şube Başkanları Toplantısı Merkezi Sakarya’da bulunan MEB-DER Genel Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Sorumluluk
MEB-DER Genel Başkanı Ali Akıllı, “Ülkemizin maddi ve manevi kalkınmasına katkı sağlamak amacıyla kurulmuş olan derneğimizin aylık şube başkanları toplantısını gerçekleştiriyoruz.  Ülkemizin içinde bulunduğu bu hassas günlerde bizler de sorumluluk bilinciyle çalışmalar yapacağız. Sosyal sorumluluk bilinciyle hareket ederek doğruyu, iyiyi ve güzeli, faydalıyı, adaleti esas alarak, toplumun huzur içerisinde yaşamasına katkıda bulunmayı hedeflemektedir” dedi.

Göstergesi
Akıllı, “Milli Eğitimciler Birliği Derneği olarak bizler geleceğimizi, eğitimde “Önce ahlak ve maneviyat” prensibi esas alınarak, maneviyatçı nesiller yetiştirilmesinde görmekteyiz.
Sadece fiziki imkânların iyileştirilmesi, kalitenin ve iyi insan yetiştirmenin göstergesi olamaz. Eğitimde kalitenin ve iyi insan yetiştirmenin göstergesi okutulan kitapların içeriği ve yetiştirilen nesillerin topluma sağladığı fayda ve verdiği güven olmalıdır” dedi. 

Konferanslar
Genel BaşkanAkıllı, “İçişleri Bakanlığı tarafından desteklenmesi uygun görülen ‘Bi Dünya Kadın / Sakarya Örnekleri’ projemizin hazırlıklarını tamamladık ve Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzalamış olduğumuz protokol gereği 15 Ekim Perşembe günü ilimizdeki tüm rehber öğretmenlere yönelik Eğitim Uzmanı ve Uzman Psikolog Özkan Şenol tarafından verilecek konferans ile  başlıyoruz” dedi.

Okularda
Akıllı, “Konferansın ardından rehber öğretmenlerimiz aracılığıyla ilçelerimizde okullarda öğrencilere ve velilere yönelik eğitim seminerlerimiz devam edecek. Proje odaklı çalışmalarımız devam edecek. Bunun yanı sıra teşkilat eğitimlerimizi de tamamlayacağız” dedi.
 

13 Ekim 2015 , Salı Bu haber toplam 951 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama