Günün Tarihi:19 Mart 2019

Engellilere yol gösterecek


Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne uyum sürecinde belediyelerin yapması gereken ‘Görme Engelli Taş’ uygulaması, Taraklı’da Ankara Caddesi’ndeki kaldırımlara döşenmeye başlandı.

Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne uyum sürecinde belediyelerin yapması gereken ‘Görme Engelli Taş’ uygulaması Taraklı’da Ankara Caddesi’ndeki kaldırımlara döşenmeye başlandı. Hedeflerinin, modern bir Taraklı olduğunu söyleyen Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman: “Alt yapı çalışmalarımızın tamamlandığı yerlerde üst yapı çalışmalarına başlıyoruz. Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen yaya kaldırımlarımızda görme engelli vatandaşları yönlendiren biri uzun çizgili yönlendirme taşı, diğeri ise noktalardan oluşan uyarıcı taş. Yönlendirici taşlar yürüyüşü, uyarıcı taşlar ise kaldırımın bitip başladığını görme engelli vatandaşa bildiriyor. Çalışmalarımız yoğun şekilde devam ediyor” dedi. 

18 Ekim 2015 , Pazar Bu haber toplam 670 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın