Günün Tarihi:23 Mayıs 2018

 

 

Taraklı’da kanser taraması


Taraklı Toplum Sağlığı Merkezi Sağlık ekibi, Hacıyakup-Kıran Mahallesi’nde meme ve rahim ağzı kanseri hakkında eğitim vererek kalın bağırsak taraması yaptılar.

Taraklı Toplum Sağlığı Merkezi Sağlık Ekibi Toplum Sağlığı (TSM) Başkanı Dr. Seher Dursun, Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan kanser tarama programı kapsamında Taraklı Hacıyakup Kıran Mahallesi’nde meme ve rahim ağzı kanseri hakkında eğitim vererek klorektol (kalın bağırsak) taraması yaptı. Dursun; “Kanser farkındalığını yaratmak ve erken teşhis konulmasını sağlamak amacıyla tarama yapıyoruz. 30 ve 70 yaş arasındaki kadınları Kanser Erken Teşhis Eğitim Merkezi’ne (KETEM) yönlendiriyoruz” dedi. Dursun, sağlık ekibini mahallede karşılayan, yakın ilgi gösteren Hacıyakup Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkan Yardımcısı Fazlı Yıldırım’a, yönetim kurulu üyelerine ve Kıran Camii İmamı Şükrü Esen’e teşekkür etti.

21 Ekim 2015 , Çarşamba Bu haber toplam 1079 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın

PUAN DURUMU

SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ