Günün Tarihi:22 Mart 2019

Haydi hayırlısı!


Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, YENİGÜN’e yaptığı ziyarette şehri ikiye bölen demiryolu hattının yer altına alınmasına yönelik çalışmalarda sona gelindiğini açıkladı.

İki genel müdürlük
Başkan Toçoğlu, Ulaştırma Bakanlığı’ndan pazartesi günü bir heyetin ilimize geleceğini belirterek, “Ulaştırma Bakanlığı Altyapı İşleri Genel Müdürlüğü ile TCDD Genel Müdürlüğü’nün ortaklaşa hazırladığı tren hattının yer altına alınmasına yönelik projenin son aşamasını değerlendireceğiz” dedi.

Bakan talimatıyla
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin’e yaptıkları ziyaretin ardından, bakanı verdiği talimatla projenin yapımına başlandığını belirten Toçoğlu, “Proje de önemli bir mesafe alındı. Gelecek heyet ile projenin son detaylarını gözden geçireceğiz. Sonrasında projenin yapımına geçilecek” dedi.

Ada Ekspresi
Şehri ikiye böldüğü için geçit kavşaklarında trafik sıkıntısı yaşandığını söyleyen Toçoğlu, “Bu proje ile birlikte geçitlerde yaşanan trafik sorunu bitecek.  Ayrıca şimdi Arifiye’ye çalışan Adaray’ın yanı sıra İstanbul’a yolcu taşıyan Ada Ekspresi’de merkezdeki gara kadar gelecek. Mevcut tren yolu ise rekreasyon alanı olarak şehre kazandırılacak” diye konuştu.


Başkan Toçoğlu
YENİGÜN’de

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, dün konuk olduğu YENİGÜN’ün Yazı İşleri’nde şehir adına büyük önem taşıyan demiryolu hattının yer altına alınmasına yönelik proje hakkındaki son bilgileri paylaştı.

23 Ekim 2015 , Cuma Bu haber toplam 1069 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın