Günün Tarihi:21 Mart 2019

TÜPRAŞ davası ertelendi


SASKİ’nin TÜPRAŞ hakkında açtığı Sapanca Gölü’nün hukuksuz ve karşılıksız kullanımı ile ilgili dava, 16 Şubat 2016 tarihine ertelendi. Duruşma çıkışında açıklamalarda bulunan SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş; “Her zaman ifade ettiğimiz gibi, biz sudan tara

‘Doğru değil’
Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin Sapanca Gölü’nden endüstriyel kullanım amaçlı su çektiği iddiasıyla TÜPRAŞ’a açtığı davanın 5nci duruşması görüldü. Körfez 1nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde gerçekleşen ve sanıklar TÜPRAŞ Genel Müdürü Yavuz Erkut ile Genel Müdür Yardımcısı Mesut İlter’in katılmadığı duruşmanın ardından açıklamalarda bulunan SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “SASKİ olarak tezlerimizi güçlü bir şekilde tekrar ifade ettik. Birinci sınıf içmesuyu kaynağı olan Sapanca Gölü’müzün hukuksuz ve bedelsiz kullanımının doğru olmadığını savunuyoruz” diye konuştu.


‘Sudan tarafız’
Keleş, “Her zaman ifade ettiğimiz gibi biz sudan tarafız. Şehrimiz için çok önemli bir içmesuyu kaynağı olan Sapanca Gölü bütçesinin, insanı kullanım öncelikli planlanması gerektiğini savunuyoruz. Endüstriyel amaçlı kullanılan proses suyunun farklı kaynaklardan da elde edilebileceğini söylüyoruz. Tüm resmi kurum ve kuruluşların hukuki prosedürler içerisinde kamu kaynaklarını kullanması gerektiğini ifade ediyoruz. Bu bizim kanundan doğan bir hakkımız. Gelecek duruşmada tekrar tezlerimizi savunacağız. Davamız 16 Şubat’a ertelendi. İnşallah Sapanca Gölü lehine bir sonuç alırız” ifadelerini kullandı. Duruşma, Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na müzekkere yazılarak davaya katılımının sorulması ve tarafların dilekçelere beyanda bulunabilmeleri için 16 Şubat 2016 Salı günü saat 10.00’a ertelendi.

28 Ekim 2015 , Çarşamba Bu haber toplam 801 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın