Günün Tarihi:20 Mayıs 2019

ADA TRENİ İÇİN SONDAJ ÇALIŞMALARI BAŞLADI


Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından şehre müjdesi verilen ve Adapazarı Treni’ni yer altına alacak projede gelinen son noktayı açıkladı. Adapazarı Tren Garı mevkiinde sondaj çalışmalarının başlatıldığını du

Toçoğlu, “Kısa süre önce TCDD Genel Müdürü Ömer Yıldız ve Altyapı Yatırımları Genel Müdürü Fatih Turan’ı şehrimizde ağırlamış, proje üzerindeki demiryolu hattı, hemzemin geçitler ve Adapazarı Garı’nda incelemelerde bulunmuştuk. Genel Müdürlerimiz de ifade etmişlerdi: projenin kısa sürede Sakarya’ya kazandırılması konusunda azami bir çaba ortaya koyuluyor. Geldiğimiz noktada Gar mevkiinde sondaj çalışmaları başlamıştır. Sakarya’ya hayırlı olsun” diye konuştu.


Ön proje üzerindeki uygulama çalışmalarının da tamamlanmak üzere olduğunu kaydeden Başkan Toçoğlu, “Ziyarette de ifade edilmişti: projede kısa süre içerisinde zemin etüdü çalışmaları da başlayacak. Proje kapsamında Harmanlık, Ofis, Donatım ve 1. hemzemin geçidin bulunduğu bölgelerdeki demiryolu hattı yer altına alınacak. Ayrıca Kent Park İstasyonu da yer altına alınacak ve aynı bölgedeki araba garajına da buradan bağlantı sağlanacak” dedi.


Projeyi 13 yıllık reform geleneğinin devamı olarak nitelendiren Başkan Toçoğlu, “Sayın Başbakanımız 7 Haziran seçimleri öncesindeki Sakarya Mitingi’nde bu projenin sözünü vermişlerdi. Hamdolsun çok kısa bir sürede hazırlıklar tamamlandı, adımlar atıldı. İşte AK Parti’nin hizmet anlayışı budur. Bizim siyasi düsturumuzda verilen hiçbir söz sümen altı edilmez. Sakarya’ya değer katacak bu projeye verdikleri destekler için başta Sayın Başbakanımız ve bakanlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

30 Ekim 2015 , Cuma Bu haber toplam 821 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama