Günün Tarihi:14 Aralık 2018

 

 

Yeni Katlı Otoparklar geliyor


Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, şehrin ilk katlı otopark projesinde çalışmaların başlatıldığını açıkladı.

Temeli atılacak
Hatırlanacağı üzere Büyükşehir Belediyesi tarafından katlı otopark için proje hazırlıkları başlatılmış, Milli Egemenlik Caddesi’nde İl Müftülüğü Binası’nın yanındaki arazi yeni hizmet için uygun bulunmuştu. TCDD’ye ait alanda gerekli protokoller de imzalanıp ihale tamamlanmış, Başkan Toçoğlu tarafından projenin temelinin atılacağını kamuoyuna duyurulmuştu.

Hayırlı olsun
Projede başlayan çalışmaları değerlendiren Başkan Toçoğlu, “Şehrin ilk katlı otoparkı için kısa süre önce harekete geçmiştik. Yer tahsisi, proje, protokol ve ihale süreci hızla sonlandırıldı. Çalışmalarımız aralıksız sürüyor. Hedefimiz en kısa süre içerisinde yeni projeyi hemşerilerimizin kullanıma sunmak. Sakarya’ya hayırlı olsun” dedi.


Parklanma sorunu
Katlı otopark ile ilgili detayları da paylaşan Toçoğlu, “Daha önce de kamuoyuna projemizi tanıttık. Şehrin ilk katlı otoparkı Milli Egemenlik Caddesi üzerindeki İl Müftülük Binasının hemen yanındaki arazide yükseliyor. Proje 350 araç kapasiteli olarak öngörüldü. Hedeflediğimiz gibi şehir içi parklanma konusuna son vermek istiyoruz. Ana arterlerdeki parklanmanın trafiğe olumsuz etkilerini de ortadan kaldıracağımıza inanıyoruz. Bu doğrultuda yeni katlı otoparkları da şehrin muhtelif bölgelerine kazandıracağız” dedi.

Yeni otoparklar
Şehrin ihtiyaçlarını öncelediklerini de belirten Başkan Zeki Toçoğlu, “Ulaşım Master verileri doğrultusunda şehrimizin ihtiyaçlarına yönelik birçok hizmeti hayata geçirdik. Bilimsel veriler, şehrin ulaşım altyapısının temel gereklilikleri konusunda yol haritamızı oluşturuyor. Son yıllarda kişi başına düşen araç sayısında ciddi bir yükseliş var” dedi.

Adım atma
Başkan Toçoğlu, “Büyükşehir Belediyesi olarak bu konuda adım atmamamız ve harekete geçmememiz düşünülemezdi. Katlı otopark projesi bu anlayışımız adına önemli bir adım. Ve ifade ettiğim gibi bu projelerin devamı da şehrimizle buluşacak” dedi.
 

1 Kasım 2015 , Pazar Bu haber toplam 904 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın