Günün Tarihi:26 Eylül 2018

 

 

7. Cadde’ye bulvar


Sakarya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanı Ali Oktar, Serdivan 7. Cadde güzergâhında başlatılan yeni bulvar projesinde asfaltlama çalışmalarının başladığını belirtti.

Güzergahta
Oktar, “2 bin 500 metrelik güzergâhta kapsamlı bir çalışma başlatmıştık. Bölgeye kanalizasyon ve yağmursuyu hattı inşa ettik. Altyapı çalışmalarını tamamlanmasının ardından şimdi de asfalt çalışmalarımıza başladık. İnşallah yeni bulvarı kısa süre içerisinde şehrimize kazandıracağız” diye konuştu.


20 bin ton asfalt
Oktar, “Proje ile arterin genişliğini 30 metreye çıkarıyoruz. Daha önce de duyurmuştuk; projemiz Kampüs ulaşımı konusunda da önemli bir alternatif olacak.  7. Cadde güzergahından yeni bulvara geçiş sağlanacak ve bu şekilde Kampüse de rahatlıkla ulaşılabilecek. 2 bin 500 metrelik yeni bulvar için 20 bin ton asfalt kullanmayı öngörüyoruz. Asfalt işlemlerinin ardından yaya yolları, aydınlatma ve çevre düzenlemeleri ile bölgedeki çalışmalarımızı tamamlamış olacağız” ifadelerini kullandı.


Yeni bulvar
Oktar, “Hatırlanacağı üzere çok kısa bir süre önce Serdivan’a yeni bir bulvar daha kazandırmıştık. Yine Kafeler Caddesi’nde yenileme çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor. Ulaşımda alternatifleri arttıran yeni hamlelerimiz ve kentsel tasarım projelerimiz ile Serdivan değer kazanmaya devam edecek. Yeni bulvar projemizi çok önemsiyoruz. Çalışmaların tamamlanması ile hem bölge sakinleri hem de üniversitemiz için güzel bir çalışmayı nihayete erdirmiş olacağız. Şimdiden hayırlı olsun” dedi.

4 Kasım 2015 , Çarşamba Bu haber toplam 699 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın