Günün Tarihi:19 Aralık 2018

 

 

Ferizli’de meslek kursları açıldı


Ferizli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Ferizli Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen Meslek Edindirme kursları, Ferizli Belediyesi Gölkent Mahallesi Belediye ek binasında açıldı.

3 branş
Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk tarafından açılışı yapılan meslek edindirme kurslarında, ‘’ Cenaze Hizmetleri’’, ‘’Beden Dili ve Diksiyon’’ ile ‘’Gaz Altı Kaynak’’ kursları olmak üzere vatandaşlara üç branşta hizmet verilecek. 2015-2016 dönemi kurslarında vatandaşların yanı sıra esnaftan gelen yetişmiş kalifiye personel taleplerinin de değerlendirildiğini belirten yetkililer, kurs başlıklarının ve programın gelen bu talepler doğrultusunda belirlendiğini dile getirdiler.


7’den 70’e
Başkan Soğuk, ‘’Ferizli Belediyesi olarak her zaman topluma fayda sağlayacak hizmetleri destekledik ve desteklemeye de devam edeceğiz. Hemşerilerimizin refah ve mutluluğuna katkı sunmak birinci önceliklilerimiz arasındadır. Belediyemiz ve Ferizli Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından halkımıza ücretsiz olarak sunduğumuz kurslarda gençlerimiz yeni meslek edinme şansı bulacaklar. Bu kurslar, katılım gösteren kursiyerlerimiz için çok önemli bir fırsattır. Burada kurslarımıza 7’den 70’e herkesin ilgi göstermesi beni çok mutlu etti” dedi.


İş imkanı
“İnşallah Ferizli OSB’miz de kısa bir zaman sonra hizmete başlayacak” diyen Başkan Soğuk, “OSB’mizde açılacak fabrikalarda, meslek edindirme kurslarından edineceğiniz bilgi ve tecrübe size daha çok iş imkânı sağlayacaktır. Bu tip kurslarla sizleri mesleğe hazırlıyoruz ve iş bulmanızı kolaylaştırıyoruz. Yeter ki sizlerden talep gelsin, biz Ferizli Belediyesi olarak taleplerinizi karşılamaya hazırız. Hepinize başarılar diliyorum ve hayırlı olsun’’ dedi.

Kursiyerler Belediye Başkanı Ahmet Soğuk’a, Ferizli Belediyesi’nin bu tip kursları artırarak devam ettirdiği için teşekkür ettiler. 

7 Kasım 2015 , Cumartesi Bu haber toplam 773 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın