Günün Tarihi:23 Mayıs 2018

 

 

İrfan ve Ahlak’ı anlattı


Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi aralıksız bir şekilde düzenlediği konferanslara devam ediyor.

Gönlüne
Şehrin tek proje okulunun bu haftaki konuğu Adapazarı’nın yerli esnaflarından olan İbrahim Selamet‘ti.‘İrfan ve Ahlâk’ adlı konuşmasıyla öğrencilerin adeta kalbine dokunan Selamet, konuşmasına küçük bir anekdot ile başlayıp ‘öğrencilerin gönlüne niyet etmek dileğiyle burada bulunacağım’ dedi.

Sorular
Konuşma esnasında medeniyetimizi oluşturan üç şeyin; akl-ı selim, zevk-i selim ve kalb-i selim olduğunu örneklerle vurgulayan İbrahim Selamet, “Sadece bilmek yetmez ‘ol’mak gerekir. Bu da ancak ‘İrfan ve Ahlâk’ ile mümkündür” dedi.  Konuşmasını ‘marifet bilgisine talebe olun kardeşlerim ve her şeyin perdesi vardır, perdenin arkasındakini görün’ diyerek sürdüren Selamet, öğrencilerin meraklı sorularına da yanıtlar getirdi.

Çevirmeyen
Program sonunda ise öğrenciler İbrahim Selamet’e çiçek takdiminde bulundular ve memnuniyetlerini dile getirerek, okullarında bir kez daha ağırlamak istediklerini söylediler. Öğrencilerin bu isteğini geri çevirmeyen konuşmacı da ikinci dönemde okullarını tekrar ziyarette bulunacağına dair söz verdi.

17 Kasım 2015 , Salı Bu haber toplam 712 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın

PUAN DURUMU

SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ