Günün Tarihi:19 Eylül 2019

Suriyeliler'e Tükçe kursu


Ferizli Belediyesince Suriyeli vatandaşlara yönelik Türkçe okuma yazma kursu açıldı.

İnanıyorum
Sinanoğlu Mahallesi'nde açılan kursu ziyaret eden Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, bu tarz kursların artarak devam edeceğini söyledi. Türkçe öğrenen Suriyeliler'in bunun faydasını her alanda göreceğine inandığını belirten Soğuk, "Çok sayıda Suriyeli kardeşimiz bu kursa müracaat ederek ne kadar istekli olduklarını gösterdi. Kendilerini ifade edebilecek ve bulundukları yerde rahat iletişim kurabilecek düzeyde Türkçe öğreneceklerine inanıyorum. Bundan dolayı son derece mutlu olduklarını görüyorum. Eğitim hizmetini veren öğretmenimize ve burada kendilerine her konuda yardımcı olan ilçe halkımıza teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Yeni kurslar
Başkan Soğuk ayrıca, Türkçe okuma yazma kursu ve Bahçe Bakım Kursu dışında; İngilizce, Aşçılık, Beden Dili ve Diksiyon, Cenaze hizmetleri, Eşlerin Birbirine karşı Davranış şekilleri ve Sorumlulukları ile Gaz Altı kaynakçılık gibi kursların açılması konusunda talimat verdiğini belirtti.
 

17 Kasım 2015 , Salı Bu haber toplam 1072 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU