Günün Tarihi:23 Şubat 2019

Damaklara hitap sanatı


Serdivan Belediyesi, İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile ortaklaşa gerçekleştirdiği aşçı çıraklığı kursunda her yaş ve meslekten kursiyerlere aşçılığın inceliklerini öğretiyor.

Pratik eğitim
Kursiyerler, Eski Yazlık Belediyesi Hizmet Binası’ndaki 272 saatlik eğitimin ardından sertifikaları ile birlikte edindikleri deneyimleri sektörde değerlendirme imkanı da bulabilecek.
Kişisel bakımdan servis hazırlığına, servis açmadan (kuver açma), besin gruplandırmaya kadar farklı birçok konuda teorik eğitime tabi tutulan kursiyerler sonrasında öğrendiklerini pratiğe döküyor.

Esnaflar
Konu ile ilgili Serdivan Belediyesi’nden yapılan açıklamada, aşçı çıraklığı kursuna vatandaşların yanı sıra yemek sektöründe faaliyet gösteren işletme sahiplerinin de yoğun ilgi gösterdiği belirtilirken, bölge esnaflarının sektörün kalifiye personel ihtiyacına cevap vermesi beklenen kursu ziyaret ettikleri ve kursiyerlerin çalışmalarını yakından takip ettikleri dile getirildi. Vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda çalışanlara yönelik de bir program hazırlandığını belirten yetkililer, mesai saatleri sonrası için de kurs planlamasının yapıldığını belirttiler.

Kazanım
Serdivan Belediyesi’nin aşçı çıraklığı kursunda eğitim gören kursiyerler ise kursun ikinci aşaması olan aşçı yardımcılığı ile üçüncü aşaması olan aşçılık kursunu da tamamlayarak hem sektörde hem de kişisel anlamda önemli bir kazanım elde edeceklerini dile getirdiler. SERMEK (Serdivan Meslek Edindirme Kursları) kurslarında farklı alanda eğitim alan kursiyerlerin birbirleri ile işbirliği içerisinde hareket ettiğini vurgulayan yetkililer, aşçı çıraklığı kursunda eğitim gören kursiyerlerin önlüklerinin dikiş kursiyerleri tarafından dikildiğini ifade ederek, bunun da dikiş alanında eğitim gören kursiyerlerin pratik yapmasına imkan sağladığını belirttiler.

17 Kasım 2015 , Salı Bu haber toplam 698 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın