Günün Tarihi:19 Mart 2019

Karasu’da cepler sustu!


Karasu’da bulunan Vodafone ve Turkcell çekim noktaları, belediye tarafından devre dışı bırakıldı. Vodafone Türkiye, konuyla ilgili idari ve yasal süreci başlattığını açıklarken, Karasu Belediyesi’nden yapılan açıklamada ise, ‘Kanunları uyguladık’ denildi.

Açıklama yapıldı
İletişim devleri Vodafone ve Turkcell Karasu’da bulunan çekim noktaları, Karasu Belediyesi tarafından devre dışı bırakıldı. Vodafone Türkiye tarafından yapılan açıklamada, “Vodafone Türkiye olarak çekim noktaları kurulumunu düzenleyen bir imar mevzuatı altyapısına acil ihtiyaç duyulduğunu uzun süredir dile getirmekteyiz. Mevcut durum Karasu Belediyesi tarafından istismar edilmiş ve yargı yoluna gidilmeden fiili olarak çekim noktalarının elektrikleri kesilmiştir. Deprem bölgesi olan Karasu'da acil durumlarda halkın iletişimini sağlayacak olan mobil iletişim altyapısının hiçbir yargı kararı olmadan devre dışı bırakılmak suretiyle abonelerimizin iletişiminin kesilmesi, kabul edilebilecek bir durum değildir. Karasu Belediyesi’nin bu müdahalesine karşın idari ve yasal süreci başlatmış ve bu fiili davranışın sonuçlarının ne olacağını belediyeye yazılı olarak bildirmiş bulunmaktayız” denildi.


Hukuki süreç
Turkcell ise; “Karasu’da bulunan şirketimize ait elektronik haberleşme sistemleri, Karasu Belediyesi tarafından gerçekleştirilen bazı idari işlemlerden dolayı devre dışı kalmaktadır. Bu nedenle Karasu’da şirketimiz kaynaklı olmayan iletişim kesintileri yaşanabilmektedir. Bu konuda ilgili kurumlarla görüşmelerimiz ve hukuki süreç devam etmektedir. Elimizde olmayan sebeplerle yaşanabilecek olumsuzluklar için üzüntülerimizi bildirir, anlayışınız için teşekkür ederiz” ifadelerine yer verdi.


‘İletişime geçilmedi’
Konuyla ilgili Karasu Belediyesi’nden yapılan açıklamada ise, “Kamu yararı ile biz bu işi yapıyoruz. Haberleşme özgürlüğünü sağlıyoruz demek, kanun hükümlerine aykırı davranmayı gerektirmemektedir. Kanunlar bireylerin uyması gerektiği düzenlemelerdir. Anayasa önünde her birey eşittir. Belediye olarak her türlü kolaylığı sağlamamıza, uyarı yazıları yollamamıza rağmen GSM operatörleri belediyemiz ile iletişime geçmemiştir. Kanunsuz ve insan sağlığına zarar veren istasyonları işletmeye devam etmişlerdir. Belediyemiz kanunları uygulamaktadır, uygulamaya devam edecektir” ifadelerine yer verildi.

20 Kasım 2015 , Cuma Bu haber toplam 865 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın