Günün Tarihi:20 Mayıs 2019

Yavuz, KEİPA için Romanya’da


AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi’nin 46. Genel Kurul Toplantısı için Romanya’nın başkenti Bükreş’e gitti.

Karadeniz Ekonomik İşbirliği’nin amaçları ve ideallerinin halklar tarafından anlaşılmasını ve benimsenmesini sağlamak ve üye ülkeler arasında ekonomik, ticari, sosyal, kültürel ve siyasi işbirliği için yasal bir dayanak oluşturmak üzere faaliyet gösteren KEİPA’nın 46.Genel Kurul toplantısı 25 – 28 Kasım tarihleri arasında Romanya’nın Başkenti Bükreş’te gerçekleşecek.
46. Genel Kurula katılacak olan Türk heyetinde AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz da yer alıyor. Heyette ayrıca AK Parti Milletvekilleri; Haluk İpek, Hasan Karal, Ahmet Demircan ve Muhammed Balta var.

Üye ülkeler
KEİPA Üyesi ülkeler; Türkiye, Rusya Federasyonu, Azerbaycan, Arnavutluk, Ermenistan, Gürcistan, Moldova Cumhuriyeti, Romanya, Yunanistan, Sırbistan ve Karadağ, Bulgaristan ve Ukrayna. Oniki KEİPA üye devletini temsil eden kurul 76 milletvekilinden oluşmaktadır.
 

26 Kasım 2015 , Perşembe Bu haber toplam 720 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama