Günün Tarihi:23 Ekim 2018

 

 

Müzede uygulamalı ders


Sakarya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Eğitim Uzmanı Servet Akdeniz tarafından Deprem Müzesi’nde “Afetin Tanımı ve Afet Bilinci” konulu eğitim verildi.

Adapazarı Belediyesi ile Sakarya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından ortaklaşa yapılan işbirliği ile 17 Ağustos ve Karaman İlkokulu 3-4 sınıf öğrencilerine yönelik, Deprem Müzesinde uygulamalı eğitim verildi. Eğitime İl Afet ve Acil Durum Müdürü Hüseyin Kaşkaş da katılarak çocuklara deprem konusunda bilgi verdi. Acil durumlarda sağlam nesnelerin yanında durmak gerektiğini belirten Akdeniz, “Ayakları metal olan masanın yanında yada altında durun. Afet anında Çök+Kapan+Tutun taktiği yapılmalı” diye konuştu.

26 Kasım 2015 , Perşembe Bu haber toplam 1446 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın