Günün Tarihi:19 Aralık 2018

 

 

Bu Kur’an Kursu çok özel


Serdivan İlçe Müftülüğünce Hacı Bayram Camisi'nde düzenlenen 4-6 Yaş ve Görme Engelliler Kur'an Kursu'nun açılışı yapıldı. Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Ali Erbaş, "Kur'an-ı Kerimi öğretecek insanların sayısı arttıkça

İşaret diliyle
Açılıya katılarak konuşma yapan ve Sakarya'da 20 yıl önce 10-15 Kur'an Kursu öğreticisi olduğunu, bu sayının şimdi 800'e yaklaştığını bildiren Erbaş, "Bu ne güzel bir lütuftur. Kur'an-ı Kerimi öğretecek insanların sayısı arttıkça öğrenen insanların sayısı da artıyor. Burada görme engelli kardeşlerimizin de istifade edeceği bir mekan oldu. Önemli olan kalplerin görmesi. Onun için Rabbimiz bir ayeti kerimede bulunuyor ki 'Onların gözleri vardır görmezler. Onların kulakları vardır görünürde ama duymazlar. Onların kalpleri vardır ama anlamazlar, demek ki manevi olarak ölmüş o insanlar.' Dolayısıyla gözleri görmeyen ama basireti açık olan, kulakları duymayan ama hakkı duyan bir şekilde işaret diliyle dahi Kur'an öğrenmeye çalışan kardeşlerimiz var. Onlar için gayret ediyoruz" dedi.

Ders veriyor
İl Müftüsü İlyas Serenli de Kur'an kursu açılışının hayırlara vesile olması dileğinde bulundu.
Sakarya'daki ilk görme engelli kursunun açıldığını kaydeden Serenli, "Bunun yanında yaptığımız protokol çerçevesinde il milli eğitim müdürlüğünün kadrolu görevlileri de burada görme engelli yavrularımıza ders veriyor" dedi.

Öğrenciler
Daha sonra görme engelliler Ecrin Eslem Köse, Kur'anı-ı Kerim, Nazlı Deniz Tantan 'Görme engelli kızın kalbinden dökülenler" adlı şiir, Elif Sıla Çulhaoğlu ise 'Görme engellinin yol tarifi' adlı hikayeyi okudu.

1 Aralık 2015 , Salı Bu haber toplam 695 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın