Günün Tarihi:19 Aralık 2018

 

 

Akyazı’da gündem yoğundu


Akyazı Belediye Meclisi Aralık ayına ait olağan toplantısını Hasan Akcan’ın başkanlığında gerçekleştirdi. Belediye Meclisi 14gündem maddesine görüşüp karara bağladı.

Maddeler
Gündemin ilk 7 maddesi İmar tadilatları ile ilgili olduğu için 7 maddenin tümü İmar Komisyonuna havale edildi. Gündemin 8. maddesine göre bir önceki meclis toplantısında Hukuk komisyonuna havale edilen konular komisyondan geldiği şekli ile belediye meclisi tarafından kabul edildi. Gündemin 9. Maddesi 2016 yılı için geçici işçilerin vize konusu görüşüldü ve bu konuda belediye başkanına yetki verildi.

Yeni mezbehane
Gündemin 10.maddesine göre Mülkiyeti belediyeye ait olan v e Dereleler Mahallesi yol altı mevkiinde bulunan bir tarlanın satılması kabul edildi. Bir diğer gündem maddesi ize mezbahane binasının yatırım programına alınması oldu. Gündemin 12. Maddesine göre
İlçe merkezinde oto yıkama ve oto kiralama (rentacar) yeri açmak için müracaat edenlerin ruhsatlarının verilmesi kabul edildi.

Spora araç
Gündemin 13.maddesinde yer alan Akyazı Belediyesine ücret alınmadan bağışlanan 2008 model Volkswogen marka ambulansın hibe olarak alınması kabul edildi ve yapılacak işlemler içinde başkan Hasan Akcan’a yetki verildi. Gündemin son maddesine göre Hasanbey Spor Kulübünün spor faaliyetlerin kullanılmak üzere kulüplerine araç tahsisi ile ilgili talepleri kabul edildi.

Projeler
Bu toplantıda ilk kez iktidar partisine mensup bir meclis üyesi gündem dışı söz alıp konuştu. Meclis Üyesi Çetin Sarı, belediye hizmetlerinin muhalefet partili meclis üyeleri tarafından eleştirildiğine dikkat çekerek, “ Biz göreve geldiğimiz günden bugüne kadar Mobese, Karacasu projesi, Kuzuluk Orman Park, Kuzuluk Aksartepe projesi, Kuzuluk Gölpark, Kuzuluk nikah salonu gibi önemli projeleri hayata geçirmek üzereyiz” dedi.

Durmaksızın
Sarı, “Devlet Hastanemiz yanında Büyükşehir Belediyemizin yapacağı ve kısa sürede bitirilerek hizmete sunulacak olan sentetik futbol sahasının temeli atıldı. Görüldüğü gibi hem Akyazı Belediyemiz, Hem Büyükşehir Belediyemiz ve hem de Hükümetimiz durmaksızın çalışmaktadır. Bütün bu hizmetler vatandaşlarımız içindir” dedi.

4 Aralık 2015 , Cuma Bu haber toplam 574 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın