Günün Tarihi:23 Nisan 2019

Kardeşlerini görmeye gittiler


Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri, ‘Kardeş Okul Programı’ kapsamında Hollanda’ya gitti. Pazar günü yola çıkan öğrencileri aileleri Kent Meydanı’ndan uğurladı.

1 hafta kalacaklar
Büyükşehir Belediyesinin kardeş belediyesi Hollanda’nın Delft kentindeki LCD lisesiyle kardeş okul olan CMSBL öğrencileri bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen program kapsamında Pazar günü Hollanda’ya uğurlandı. 6-13 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek gezide öğrenciler “Mimari açıdan kültürel benzerlikler ve farklılar” teması üzerine inceleme ve sunumlar yapacaklar.

Konsolosluk
Hollanda LCD Lisesi’ndeki kardeşlerinin evlerinde ağırlanacak olan Cemil Meriç öğrencileri gündüz programlarında; Hollanda’nın çeşitli şehirlerini, müze ve tarihi mekânlarını gezme fırsatı bulacaklar. Rotterdam kentindeki Türk Konsolosluğu’nu da ziyaret edecek öğrenciler, 13 Aralık Pazar günü yurda dönecek.

Tanıtacaklar
Öğretmenleri Davut Böke ve Barış Kaya rehberliğinde kardeş okullarını ziyarete giden Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri, Sakarya’dan götürdükleri yöresel yiyecek ve ürünlerle kuracakları Türkiye Masası’nda ülkemizi ve ilimizi tanıtacaklar. Üç yıldır devam eden kardeşlik programı kapsamında, Hollanda CDL Lisesi öğrencileri de 2016 yılı Mayıs ayında ilimize gelecek.

8 Aralık 2015 , Salı Bu haber toplam 707 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama