Günün Tarihi:17 Şubat 2019

 

 

Diş sağlığını öğrendiler


Ağız ve Diş Sağlığı Haftası nedeniyle Küçük Şeyler Anaokulu öğrencilerine, okulun velilerinden Diş Hekimi Ceren Yavuz Bilmez tarafından diş sağlığının önemi hakkında bilgiler verildi.

Alışkanlık
Önce küçük çocukların ağız ve diş muayenesini gerçekleştiren Dt Ceren Yavuz Bilmez, diş sağlığında en önemli faktör olan diş fırçalama konusunda minik öğrencilere uygulamalı bilgiler verdi. Küçük çocuklara dişlerini sabah ve akşam olmak üzere günde en az iki kere fırçalamaları konusunda öğütte bulunan Diş Hekimi Ceren Yavuz Bilmez, diş fırçalama alışkanlığının kazanılmasında ailelere ve öğretmenlere önemli görevler düştüğünü ifade etti.

Korumanın
Ağız ve Diş Sağlığıyla ilgili film de izleyen minik öğrenciler, günün sonunda sağlıklı yiyecekler yemenin ağız sağlığına etkilerini ve dişlerini korumanın yollarını öğrenirken, sağlıklı, güzel dişlere sahip olabilmek için diş fırçalamanın çok önemli bir alışkanlık olduğunun farkına vardılar.

Teşekkür
Küçük Şeyler Anaokulu yöneticileri, Kasım ayı etkinlikleri kapsamında düzenledikleri, Ağız ve Diş Sağlığı Haftası’nın öneminin vurgulandığı faaliyet nedeniyle aynı zamanda velileri olan Dt.Ceren Yavuz Bilmez’e çok teşekkür ettiler. 

8 Aralık 2015 , Salı Bu haber toplam 738 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın