Günün Tarihi:13 Aralık 2018

 

 

Vekil Açba’dan kurultay açıklaması


TBMM Divan Kâtibi ve MHP Sakarya Milletvekili Zihni Açba, gündeme dair konular hakkında açıklamalarda bulundu.

İmza toplayıp
Parti üzerinde algı oluşturulmaya çalışıldığını söyleyen Açba, “ Şuanda herhangi bir Genel Başkan adayı yok. Olağanüstü Kurultay yapılması için imza toplayacağını söyleyen isimler var. Partimizi kurultay yapmayı bilmeyen bir parti değil, bizim gibi kurultay yapabilen başka bir siyasi parti yok ülkemizde. En son olağan kurultayımızı 3 aday ile gerçekleştirmiştik. Demokrasiden bahseden partilerde böyle bir durum olmuyor. Kimsenin MHP’de demokrasi yok demeye hakkı yok” dedi.

Bilinmelidir
249 imza ile Olağanüstü Kurultay’ın toplanabileceğini söyleyen Zihni Açba, “ Ancak topladıktan sonra seçim yapılabilmesi için tüzük değişikliğine ihtiyaç var, bunun için de tüm delegelerin yarısından bir fazla imza gerekiyor. Partimizde normal şartlarda Olağan Kurultay 2018 yılında gerçekleştirilecek. Ancak son seçimler değerlendirilir ve bu noktada bir karar da alınabilir. Ama şu bilinmelidir ki MHP’nin yol haritası sosyal medyada ya da internet sitelerinde belirlenmez. Olası bir Kurultaya yine MHP’liler ve Ülkücüler karar verebilir” dedi.
 

9 Aralık 2015 , Çarşamba Bu haber toplam 540 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın