Günün Tarihi:15 Aralık 2018

 

 

Atalay’ın Sakarya vefası


Türk-İş Genel Kurulu’ndan yeniden Genel Başkanlığa seçilen Ergün Atalay, memleketine gelerek, Türk-İş İlköğetim Okulu’nu ziyaret edip, yeni dönemin başlangıcını yaptı.

Sınıflara ziyaret
Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay Adapazarı Türk-İş İlkokulu'nu ziyaret etti. Atalay’a ziyareti esnasında Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziya Cevherli, Türk-İş İl Temsilcisi ve Demiryol İş Sendikası Sakarya Şubesi Başkanı Cemal Yaman, Türk Metal Sendikası Sakarya Şubesi Başkanı Olcay Meriç ve basın mensupları eşlik etti. Okulu ziyaretinden önce bahçede bulunan ve kendisinin dikmiş olduğu ağaç fidanını inceleyen Atalay, daha sonra okula girdi ve sınıfları ziyaret etti.

25 bin lira
Burada okulu bir konferans salonuna ihtiyacı olduğunu öğrenen Ergün Atalay, “ Projeniz de hazırmış, ben bu salonu en kısa sürede yaptıracağım. Gerekli olan 25 bin lirayı hemen temin edeceğim ve bu salonun bir ay içerisinde bitirilmesini sağlayacağım” dedi.

Kalıcı değilim
Sınıfları ziyaretinin ardından öğretmenler odasında oturan ve çay içen Ergün Atalay burada gündemdeki konular hakkında açıklamalarda bulundu. Makamların geçici olduğunu söyleyen Atalay, “ Bende burada kalıcı değilim ama çocuklarımızın okumasına yardımcı olarak, onların huzurlu bir ortamda çalışmalarını sağlamak bizim için çok önemli. Buranın adı Ergün Atalay’ değil, Türk-İş okulu bunlardan Türkiye’de 22 tane daha var. Daha fazla olmasını da istiyoruz” dedi.

Okumak hayaldi
Atalay, “Bizim zamanımızda işçi çocukları için okumak hayaldi. Ben işçinin çocuğunu nasıl okuturum diye hedef koydum önüme. Onları nasıl üniversite mezunu yaparım bunun için çalışacağım. Ben bu çocuklar ve şehrim için bir şey yapmadığım zaman başkan olsam ne olur” şeklinde konuştu.

İkinci üniversite
Cumhurbaşkanı ile ikinci üniversite ile ilgili görüştüğünü de söyleyen Atalay, “ Ona şehirde 85 bin talebe olduğunu ve diğer illerin artık öğrencileri kaldırmadığını söyledim. Sakarya’nın potansiyelinden bahsettim. Sakaryalı vekillerimiz ile de bu konuda bir komisyon kurulması konusunda fikir alışverişinde bulundum. Bende onlara destek olacağım gerekli temasları gerçekleştirip bu ihtiyacı karşılayacağız” dedi.

Tüm mercilerle
Atalay, “  Bu üniversite artık su gibi ekmek gibi bir ihtiyaç oldu. Önümüzdeki günlerde bütün vekillerimiz, kanaat önderlerimizle bir heyet oluşturacağız ve Cumhurbaşkanı, başbakan ve gerekli tüm mercilerle görüşme sağlanacak. İnşallah bu konu ile alakalı çalışmaları en kısa sürede gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu.

Mümkün değil
Türk-İş kongresini kısa süre önce gerçekleştirdiklerini de hatırlatanAtalay, “ Kongremizde İşçi Partisi vardı, AK Parti vardı, CHP vardı, işçiler vardı yani Türkiye vardı, Türk- İş’in kongresi böyle olur. Başka bir yerde bu tabloyu görmek mümkün değil. 33 kişi konuştu, Türkiye konuştu. Ben de GDO’lu ürünlerden bahsettim. 15 günlük tavukların vatandaşa yedirildiğini söyledim. Ben her zaman Sakarya ismini konuşmalarında şerefle kullanıyorum” dedi.

Asgari ücret
Önlerinde asgari ücret, taşeron sistemi konularının bulunduğu da belirten Ergün Atalay, “Önceliğimiz Türkiye, sonra temsil ettiğimiz insanlar. Benden evvel başkanlar onu yapmışlar, ben de onu yapmaya devam ediyorum. Temsil ettiğim insanların hak menfaatlerini korurken, ülkemin çıkarlarını korumakla mükellefim. İnşallah önümüzdeki günlerde taşeron ve asgari ücretle ilgili müspet sonuçlar alırız, insanları mutlu edecek kararlar çıkartırız” dedi.

Sakarya
Atalay, “Çünkü hükümetin verdiği sözler ve vaatler var. Sayın Cumhurbaşkanı ve Başbakan da geçen hafta kongredeydi, bunları tekrarladı. Türkiye olduğu gibi Sakarya’da benim için çok önemli burada onun için bulunuyorum" dedi.  Atalay, daha sonra öğretmen ve öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

9 Aralık 2015 , Çarşamba Bu haber toplam 978 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın