Günün Tarihi:15 Aralık 2018

 

 

‘Neyi Meşhur’ heyecanı


Akyazı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün “Tutum Yatırım ve Türk Malları Haftası” kutlama etkinlikleri kapsamında Kuzuluk İlkokulu ile birlikte düzenlemiş olduğu geleneksel “Neyi Meşhur Biliyorum. Ülkemi Tanıyorum” yarışması yapıldı.

Katılım
Genel kültür bilgi yarışması 16 ilkokulun katılımıyla Kuzuluk İhlas Kaplıcaları Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Protokolde Akyazı İlçe Kaymakamı M. Kamuran Ballı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Özdemir ve yarışmaya katılan ilkokulların müdürleri hazır bulundu. Yarışmada okul öğretmenleri ve öğrenci velileri de iştirak etti.

Heyecan
Bilgi yarışması saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlatıldı. Yarışmanın başlamasıyla minik öğrenciler ve öğretmenleri büyük heyecan yaşadı. Yarıma sonunda 3. lüğü berabere kapatan iki okul Dokurcun ve Konuralp  İlkokulu elemelere kaldı. Yedek sorularda elenen Konuralp 3. lüğü dokurcuna kaptırdı.

Hediyeler
Birinci olan Kabakulak ilkokulu öğrencilerine hediyelerini Akyazı İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Özdemir, ikinciliği kazanan İnönü İlkokuluna hediyelerini Akyazı Milli Eğitim Şube Müdürü Sinan Algaç, üçüncülüğü kazanan Dokurcun İlkokuluna hediyelerini Kuzuluk İlkokul Müdürü Mehmet Salih Şahin verdi. Hediye töreninin Ardından Öğrencilere ve katılımcılara ikramda bulunuldu.

Yarışmaya katılan ilkokullar ve puan sıralamaları şöyle:
1. Kabakulak İlkokulu = 190
2. İnönü İlkokulu         = 170
3. Dokurcun İlkokulu  = 160
4. Konuralp İlkokulu   = 160
5. Altındere Fatih İlkokulu =150
6.Taşburun İlkokulu  = 140
7. Erdoğdu İlkokulu   = 140
8. Kuzuluk İlkokulu    = 130
9. Mehmet Soykan İlkokulu = 120
10. Şehit Halil Üleç İlkokulu = 120
11. Düzyazı İlkokulu              =120
12. Altındere M. Akif Ersoy İlkokulu = 110
13. Yağcılar İlkokulu = 110
14.Topçu Sırtı İlkokulu = 80
15. Mehmet Kaya İlkokulu = 80
16. Eskibedil İlkokulu = 40
 

19 Aralık 2015 , Cumartesi Bu haber toplam 1631 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın