Günün Tarihi:26 Haziran 2019

Bu kez Kaynarca’da toplandılar


Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şubesi, Teşkilat Toplantıları kapsamında bu kez, Kaynarca’da ilçe yönetimi ve kurum temsilcileri ile buluştu.

Artacak
Eğitim-Bir-Sen Kaynarca İlçe Temsilcisi Erol Çetin, “Kaynarca Temsilciliği olarak her zaman destek olmaya söz veriyoruz. Genel merkez ve şube yönetimimizin özverili çalışmaları neticesinde ilçemizde üye çalışmalarımız ve sayımız artarak devam ediyor” dedi.

5 bin üye
Sakarya Şube Başkanı Murat Mengen, “İlçe teşkilat toplantılarımızın sekizincisini Kaynarca’mızda gerçekleştiriyoruz. Sözlerime başlarken fedakarca çalışma yapan başta ilçe yönetim kurulu ve siz değerli kurum temsilcilerimize teşekkür ederim. Sizlerin desteğini her zaman yanımızda hissediyoruz. 5 bin üye hedefine sizlerle birlikte yürüyoruz. Türkiye’nin ve en büyük sivil toplum kuruluşu Memur-Sen olduğu gibi bizlerde Sakarya’nın en büyük sivil toplum kuruluşu olarak sendikamızı daha ileriye taşımaya çalışıyoruz” dedi. 

Özlük hakları
Öğretmenin toplum içindeki değeri ve öğretmenlik mesleğinin önemine de değinen Mengen, “Önceliğimiz eğitimde kaliteyi artırmak ve üyelerimizin mesleki dayanışmasına katkı sağlamaktır. Ayrıca çalışma şartlarının, mekanlarının, özlük haklarının, ekonomik ve sosyal imkanlarının daha iyi olması için elimizden geleni yapıyoruz. Toplu sözleşme kazanımlarımız çok önemli ve bunu üyelerimize iyi aktarmalıyız” dedi.

Serbest kıyafet
Başkan Mengen, “Rol çalıcılara müsade etmeden, zam oranı artışını,  nöbete ücret , sınav ücreti adaletsizliğinin giderilmesi, İLKSAN üyeliğinde gönüllülük esası getirilmesi gibi kazanımları arkadaşlarımıza aktaralım. Ayrıca 1980 darbesi ürünü kılık kıyafet yönetmeliğine karşı başlatmış olduğumuz serbest kıyafet eylemimiz kararlılıkla devam ediyor. Bu sevgi dolu tablonun içerisinde değerli öğretmenlerimle, kurum temsilcilerimle birlikte olduğum için çok mutluyum. Bir arada olmamızı sağlayan değerli Eğitim-Bir-Sen Kaynarca Temsilciliğimize teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.
 

22 Aralık 2015 , Salı Bu haber toplam 682 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama