Günün Tarihi:19 Eylül 2019

“Bi Dünya Kadın” Erenler’de


MEB-DER Milli Eğitimciler Birliği Derneği İçişleri Bakanlığı tarafından desteklenen Bi Dünya Kadın Projesi kapsamında Erenler’de velilere seminer düzenledi.

Beklentiler
MEB-DER Genel Başkanı Ali Akıllı, “Toplumun verdiği roller, görev ve sorumluluklar, toplumun bireyi nasıl gördüğü, algıladığı, beklentileri ile ilgilidir. İnsan doğuştan kendisini eşsiz ve benzersiz görme eğilimindedir. Bu eğilimi destekleyen değerler sevilir, desteklenmeyen değerlerden kaçılır. Hiç kimse aynı beyne ve kişiliğe sahip olmadığına göre çatışma işte burada başlamaktadır” dedi. 

Bağımlılık
Akıllı, “Toplumsal bir sorun olan kadına yönelik şiddet en yaygın insan hakları ihlalidir ve suça eğilimi artırır.  Aile içerisinde ekonomik, fiziksel, cinsel ve psikolojik şiddet olarak ayrı başlıklarda incelenebilir.  Şiddet, yalnızlık, utanma, başarısızlık, suçluluk, yetersizlik ve değersizlik hissi, konsantrasyon güçlüğü, özgüven kaybı, madde bağımlılığı ve şiddete bağlı rahatsızlıklar meydana getirir.  Şiddet ortamında büyüyen çocuklarda şiddeti önleyemedikleri için suçluluk hissederler. Hırsızlık, okuldan kaçma, kavga gibi davranış bozuklukları diğer çocuklara nazaran daha sık görülür” dedi.  MEB-DER Bi Dünya Kadın Projesi Eğitmeni Eğitimci ve Sosyolog Necmettin Akgül yaptığı sunumda farklı coğrafyalarda yaşayan kadınların durumuna değindi.
 

22 Aralık 2015 , Salı Bu haber toplam 875 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU