Günün Tarihi:20 Mayıs 2019

Müslüman gençlerden tepki!


Sakarya Üniversitesi Müslüman Gençler Topluluğu ODTÜ'de yaşanan Üniversiteye sert tepki gösterdi.

SAÜ Helikopter Pistinde yapılan basın açıklamasına Alperen Ocakları, Milli Türk Talebe Birliği, Ülkü Ocakları, İHH, Yedihilal ve Anadolu Gençlik Derneği katıldı. Müslüman Gençler Topluluğu adına açıklamayı okuyan Sakarya Alperen Ocakları Üniversite Başkanı Emin Alişan, “Evini şehrini  terk etmek zorunda bırakılmış, toplumun dışına itilmiş, binbir zulme maruz kalmış, tahkir edilmiş  ama bir yandan da son Peygamberin, Dünya’nın yaratılmasının asıl sebebi olan O (s.a.v)’nun ümmeti olmanın bizlerde uyandırdığı heyecan ile neşe ile ve hissettirdiği  şeref ile  bugün burada ODTÜ’de namazlarını eda etmek isteyen bir avuç İslam sevdalılarına  karşı gerçekleşen aşağılık  saldırıda bir  kum tanesi kadar dahi pay sahibi olanlara haykırışımızı duyurmak için basın açıklaması yapıyoruz” dedi.

Şiddetini
Alişan, “ODTÜ’de ki olayların azmettiricilerine tepki verilmez ise saldırıların devamının önüne geçilmesi mümkün değildir ve saldırılar her birimizin içinde patlayan volkanların şiddetini arttırmaktadır. Yetkililerden bir an önce gerekeni yapmasını bekliyoruz eğer gerekeni yapmaktan yoksunsalar ise, bizler her şeyimizi ortaya koyup yapılması gerekenleri bir bir yapmaya hazırız” dedi.
 

26 Aralık 2015 , Cumartesi Bu haber toplam 730 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama