Günün Tarihi:26 Mart 2019

Sokak hayvanlarına yem


Yoğun kar yağışı sonrasında sokak hayvanlarına karşı sorumluluğunu yerine getiren Akyazı Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçenin birçok noktasına bıraktığı hazır yemlerle sokak hayvanlarını aç bırakmadı.

Barınağa

Tüm mahalleleri dolaşan ekipler dışarıda başıboş durumdaki hayvanları ilçenin muhtelif yerlerine yiyecek bırakarak besledi. Ekipler ayrıca hasta ya da kötü durumdaki hayvanları toplayarak tedavilerini yaptırmak üzere Büyükşehir Belediyesi hayvan barınağına teslim ettiler.

Önerilerine
Sokak hayvanlarına karşı herkesin duyarlı olmaları konusunda sağduyu çağrısına bunan belediye yetkilileri, “İlçemizde hemen her yere yiyecek bırakmaya çalışıyoruz. Eğer bizim atladığımız ya da ulaşamadığımız yerler varsa, vatandaşlarımızda hiç olmazsa bu karda kışta kapılarının önlerine yiyecek ve su bırakarak sokak hayvanlarını beslesinler” dediler.
 

2 Ocak 2016 , Cumartesi Bu haber toplam 676 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın