Günün Tarihi:20 Mayıs 2019

Kuyumcularda diplomalandı!


“Pırlanta Uzmanlık” kursuna katılan Sakarya’nın önde gelen 15 kuyumcusu düzenlenen törenle diplomalarını aldı.

Uzmanlık kursu
Sakarya Sarraf Kuyumcu ve Mücevherciler Derneği ile Harmony Akademisinin birlikte düzenlediği “Pırlanta Uzmanlık” kursuna katılan Sakarya’nın önde gelen 15 kuyumcusu düzenlenen törenle diplomalarını aldı. Gerçekleşen diploma törenine Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Yaşar Zımba’da katıldı.

Müşteri değişti
Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Sakarya Sarraf Kuyumcu ve Mücevherciler Derneği Başkanı Serkan Serbes, “Sakarya’da Kuyumcu sektörü gelişmektir. Her sektörde olduğu gibi bizim sektörde de müşteri jenerasyonu değişti. Değişen jenerasyonla birlikte bizim de artık kendimizi yenilememiz, bu değişen sistemi bize uyar hale getirmemiz için mesleğimizi babalarımızdan, dedelerimizden kalma yöntemlerin dışında daha ilmi, daha modern, daha modern hizmet verebilmemiz için böyle kurslara ihtiyaç duyulduğunu fark ettik. Bu piyasadaki gelişmemizi de harmony akademisiyle beraber bütünledik” dedi.

‘Devir kapandı’ 
Serbes, “ Eğitim seminerlerine 15 esnafın katılımı oldu. Değerli taşı ve mücevheri artık sokak efsaneleri ile satış devri kapanmıştır. Artık her sektörde olduğu gibi mücevher sektöründe de hileli ürünler, sahte ürünler arttı. Vitrin Kuyumcu Esnafının kendisini bu sahte karlılıklara karşı koruyabilmesi ve haberdar olması için tek çare bu eğitim programlarına katılmasıdır” şeklinde konuştu.

Diplomalar
Konuşmanın ardından Sakarya Sarraf Kuyumcu ve Mücevherciler Derneği Başkanı Serkan Serbes ve ASKF Başkanı Yaşar Zımba kursa katılanlara diplomalarını takdim etti. 

2 Ocak 2016 , Cumartesi Bu haber toplam 796 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama