Günün Tarihi:23 Mart 2019

Onlar artık sanatçı Şahin


Şahin Okullarında öğrenciler, akademik başarılarının yanı sıra sanata olan ilgi ve duyarlılıkları ile de göz dolduruyorlar.

Farkındalık
Dünyadaki sanat olaylarını yakından takip eden Şahinler, PYP üniteleri ile bağlantılı olarak sene başından bu yana üzerinde çalıştıkları bazı sanat eserlerini aileleri ile paylaşmanın mutluluğunu yaşadılar. Anasınıflarından itibaren başlayan sanat eğitimleri ile öğrenciler, müzik ve görsel sanatlar başta olmak üzere farklı alanlarda farkındalık kazanıyor. Anasınıflarından 4. Sınıflara kadar çocukların tamamı, şubeler bazında düzenlenen sergiler ile eserlerini ailelerine sergilediler.

İlgi büyüktü
Genel amaçlarından biri branş öğretmenleri ile de velilerin buluşmasını sağlamak olan sanat sergileri, velilerin yoğun katlımı ile gerçekleşti. Her biri PYP üniteleri bağlantısı kapsamında farklı müzik içeriklerini, farklı konu ve teknikle hazırlanmış resimleri içeren sanat sergilerine sanatsever katılımcıların ilgisi büyük oldu. Ayrıca çalışmalarımızla çocuklarımızın da motivasyonu artarak kendilerini birer sanatçı olarak görmelerini ve hissetmelerini sağladı.
 

19 Ocak 2016 , Salı Bu haber toplam 740 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın