Günün Tarihi:19 Şubat 2019

Avukatlara beden dili eğitimi


Sakarya Barosu, akademik eğitimlerin yanı sıra kişisel gelişim noktasında da meslektaşlarına katkı sağlamaya devam ediyor.

Baro Hizmet Binası Konferans Salonunda gerçekleşen etkinlikte Sakarya Barosu Avukatları ile bir araya gelen Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Öğretim Görevlisi, hitabet uzmanı, spiker Gökhan Bayram’ın Etkili İletişim Teknikleri ve Beden Dili” konulu sunumu Baro Başkanı Av. Zafer Kazan, Başkan Yardımcısı Av. Yeliz Aydın İpek, Yönetim Kurulu Üyeleri, avukatlar, özellikle stajyer ve genç avukatlar tarafından büyük bir ilgi ile karşılandı. Açılış konuşmasını yapan Başkan Kazan iletişimde beden dilinin önemine vurgu yaptı.  Sözlerine avukatlık mesleğinde beden dili ve iletişimin diğer meslek gruplarından bir kat daha fazla önem teşkil ettiğini belirterek devam eden Başkan Kazan; “Bizler Avukatız. Korumaya ant içtiğimiz değerlerin savunucularıyız. Hakkı savunmak güç ister, irade ister, cesaret ister, bilgi ister ve elbette bir duruş ister. Bu itibarla Avukat, sözü ile duruşu ile bilgisi ile cesur ve özgüven sahibi olmalıdır. Zira avukat, sosyal bir doktordur ve bu yönü ile bir iletişim uzmanıdır” dedi.  Gökhan Bayram’ın keyifli anlatımı ile pek çok görseller ve videolarla zenginleştirilmiş seminer boyunca avukatlar da sık sık yaptıkları zihinsel, bedensel egzersizler ve küçük oyunlarla anlatıma dahil oldular.  Seminer sonunda Baro Başkanı Av. Zafer Kazan ve Başkan Yardımcısı Yeliz Aydın İpek tarafından Gökhan Bayram’a teşekkür plaketi ve çiçek takdim edildi.

19 Ocak 2016 , Salı Bu haber toplam 637 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın