Günün Tarihi:21 Eylül 2019

Yonsei ile imzalar atıldı


Sakarya Üniversitesi ve Güney Kore Yonsei Üniversitesi arasında işbirliği anlaşması imzalandı.

İmzalandı
Amerika’dan Stanford ve John Hopkins gibi dünyanın en iyi üniversiteleri ile işbirliği anlaşması bulunan Yonsei Üniversitesi, Sakarya Üniversite’si ile de, öğrenci değişimi, ticarileşme, üniversite-sanayi işbirliği gibi alanları kapsayan bir işbirliği anlaşması imzaladı. İmza öncesi Prof. Dr. Muzaffer Elmas Sakarya Üniversite’sini tanıtıcı bir sunum yaptı. Sunumunda Sakarya Üniversitesi’nin EFQM kapsamında aldığı ödüllerden bahseden Elmas sistemin işleyişi hakkında da açıklamalarda bulundu.

İşbirlikleri
Ayrıca Elmas, “Üniversiteler arasında yapılan anlaşmaların çok önemli olduğunu görüyoruz. Sakarya Üniversitesini’nde son zamanlarda uluslararası alanda birçok işbirliği yaptığını ve bu işbirliklerinin de üniversitemize önemli değerler sağlayacağına inanıyoruz” dedi.

Heyecanlandırdı
Yonsei Üniversitesi’nden LINC Enstitüsü dekanı Prof. Dr. Heejoung Kim “Burada çok iyi karşılandık, Sakarya Üniversitesi ile yapacağımız anlaşmadan her iki tarafın çok faydalanacağına inanıyoruz. Uluslararası alanda örnek bir işbirliği modeli geliştirmeye çalışacağız, Sakarya Üniversitesindeki potansiyel bizi fazlasıyla heyecanlandırdı” dedi.

Yonsei Üniversitesi
1885 yılında Seul’de kurulan ve Güney Kore'nin en eski üniversitelerinden biri olan Yonsei Üniversitesi, dünyadaki en iyi 300 üniversite arasında yer alıyor. Uluslararası öğrencileri için global programlar sağlayan Yonsei Üniversitesi’nde Uluslararası Çalışma Enstitüsü, küresel rekabet için enstitüler ve dünyanın modern iş ortamını yansıtan MBA programı bulunuyor.

Biyomedikal
Güney Kore ekonomisinde katma değeri en yüksek sektör olan biyomedika alanında uzmanlaşmış olan Yonsei Üniversitesi, aynı zamanda biyomedikal alanında dünyanın önde gelen üniversitelerinden birisidir. Yonsei, Asya’da biyomedikal mühendisliği alanında lisans ve yüksek lisans öğrencileri mezun eden ilk üniversitedir.

20 Ocak 2016 , Çarşamba Bu haber toplam 830 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU