Günün Tarihi:18 Ağustos 2019

‘Gölü anlık takip ediyoruz’


Sapanca Gölü Havzası Özel Hükümleri Belirleme Toplantısı, SASKİ ev sahipliğinde gerçekleşti.

Katılanlar
Programa SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş’in yanı sıra Su Yönetimi Genel Müdürü Cumali Kınacı, İSU Genel Müdürü İlhan Bayram, DSİ Genel Müdür Yardımcısı Yakup Başoğlu, Su Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Abdurrahman Uluırmak, İSU Genel Müdür Yardımcısı Ali Sağlık, SASKİ Genel Müdür Yardımcıları Atilla Toprak ve Sebahattin Belik ile kurumlarda görevli daire başkanları, hukuk müşavirleri ile çevre mühendisleri katıldı.

İçme suyu kaynağı
Gerçekleştirilen toplantının ardından değerlendirmelerde bulunan Su Yönetimi Genel Müdürü Cumali Kınacı, “Sapanca Gölü’nün yüzde 88’i Sakarya’nın sınırları içerisinde bulunuyor. Sapanca Gölü, bölgenin önemli bir içmesuyu kaynağıdır. Uzun yıllar içmesuyu ihtiyacını karşılaması için Sapanca Gölü, büyük önem arz ediyor. Sapanca Gölü’nün korunması konusunda bir toplantı gerçekleştirdik” dedi.

Güçlendireceğiz
Kınacı, “İnşallah gölün korunması noktasında paydaş kurumlarımız arasındaki işbirliğini daha da güçlendireceğiz. Çok verimli bir toplantı oldu. Toplantıdan çıkan sonuçları bir hüküm haline dönüştürerek, uygulamaya safhasına getirmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. İnşallah gölün korunması noktasında paydaş kurumlarımız arasındaki işbirliğini daha da güçlendireceğiz” diye konuştu.

100 milyonluk yatırım
SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “Sapanca Gölümüzü gelecek nesillere en güzel şekilde bırakabilmek için çalışmalarımıza gece gündüz devam ediyoruz. Sapanca Gölümüzü en iyi şekilde koruyoruz. Bu kapsamda gölümüzün korunması ile ilgili yaklaşık 100 milyonluk yatırımı hayata geçirdik” dedi.

Önem veriyoruz
Keleş, “Gece gündüz çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sapanca Gölümüzü anlık takip ediyoruz. Bu kapsamda gerçekleştirdiğimiz toplantıya da büyük önem veriyoruz. İnşallah yürütülen bu çalışmalar Sapanca Gölümüzün su yönetiminin sürdürülebilirliği açısından tüm paydaş kurumlara önemli katkılar sağlayacaktır” ifadelerini kullandı.

20 Ocak 2016 , Çarşamba Bu haber toplam 744 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama