Günün Tarihi:24 Eylül 2018

 

 

CHP’de gölge siyaseti


CHP Sakarya İl Başkanı Ayça Taşkent, bundan sonraki süreçte yerel sorunları daha da yakından takip edebilmek için gölge meclis üyeleri seçeceklerini söyledi.

Ünal Ozan’dan
Taşkent parti gündemi ve çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.  Parti’nin gerçekleştirmiş olduğu 35. Olağan Kurultay’a Sakarya’dan yoğun bir katılım sağladıklarını söyleyen Taşkent, “İl Başkanı olarak ben birkaç gün erken gittim. Genel Başkanımızla görüşme imkanı buldum. Divanda görevli olduğumu öğrendiğimde de örgütüm adına onur duydum. Görevimi de elimden geldiğince doğru yapmaya çalıştım. Rahmetli Ünal Ozan’ın divan başkanlığının ardından benim divan başkan yardımcılığı yapmam örgütümüz adına güzel bir durum oldu” dedi.

Parti meclisi
Taşkent, “Parti içi demokrasi gereğince bir seçim oldu. Yeni parti meclis üyelerimiz belirlendi. İnsanların beklentileri dışında farklı sonuçlar çıkmış olabilir ama bizim partimiz parti içi demokrasiyi oldukça iyi kullanan bir yapıya sahip. Hepimiz Milletvekilimiz Sayın Engin Özkoç’un tekrar parti meclisinde görev almasını isterdik ama bunun bir görev değişikliği olarak görüyoruz. Bundan önce nasıl partisi için çalışıyorsa bundan sonra daha da fazla çalışacaktır. Olsaydı bizim için de daha iyi olurdu onun parti meclisine girmemesi bize olan katkılarını azaltmayacaktır” dedi.

Etkin siyaset
Atanmış il başkanı olduğu dönemde partiyi seçime hazırlama süreci içinde kaldıklarını söyleyen Taşkent, “ İki seçim geçirdik ardından da kongre sürecine girdik. Bu nedenle etkin bir şekilde yerel sorunlarla ilgilenememiştik. Bundan sonra insanlarla konuşarak, yanlarına giderek ve onları dinleyerek çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz. Vatandaşın yanında olacağız ve onları dinleyeceğiz. Sadece seçim dönemlerinde değil her gün böyle çalışmalar yapacağız. Etkin bir siyaset yürüteceğiz” şeklinde konuştu.

Gölge meclis üyeleri
Tüm ilçe meclislerini ve Büyükşehir Belediyesi meclisini takip edecek gölge meclis üyeleri seçeceklerini belirten Taşkent, “ Ben bunu il başkanlığı adaylığım sürecinde de söyledim. Bu toplantıların takip edilmesini sağlayacağız. Bunu yapacağız, ilçe başkanlarımıza talimat verdim. Yerel yönetimlerden sorumlu başkan yardımcımız kanalı ile bu kişileri belirleyeceğiz. Bu toplantıları takip edecek, bizi bilgi anlamında besleyecek, uyarıları yapabilecek arkadaşlarımız bundan sonraki belediye meclis toplantılarına katılacaklar. Biz bu anlamda beslenirsek tepkimizi de gerektiği şekilde verebiliriz” dedi.

Vahim iddialar
Karasu Belediyesi'nin kamuoyunda "şip-şak ihale" olarak anılan yaklaşık 45 milyon liralık yağmur suyu drenajıyla ilgili ihalesini, yargıya taşımaya hazırlandıklarını belirten Taşkent, "İhaleyle ilgili vahim iddialar var. Yetkililer aradan geçen bunca zamana rağmen hala sessizliklerini koruyor. Biz de son çare Bilgi Edinme yoluna başvurduk. Yasal yolla elde edeceğimiz bu yanıtlar üzerinden yargı sürecini başlatmayı düşünüyoruz" dedi.

Açıklama yapılmıyor
Taşkent,"Büyükşehir ve SASKİ'nin sorumluluk alanında olduğu söylenen bir işi neden Karasu Belediyesi üstlendi, neden vatandaşlarımızın uzun yıllarını ipotek altına alacak bir borçlanmaya gidildi, ihale için neden bu kadar acele edildi, neden açık ihale yöntemi değil pazarlık usulü tercih edildi, proje niçin ortada yok, firmaların yapacağı işin kapsamı ve niteliği nedir... Tüm bu sorularla ilgili vahim iddialar var, ancak hala bir yetkiliden tek cümle açıklama gelmiş değil” şeklinde konuştu.

Takipçisiyiz
Taşkent, “Bırakın halkın cebinden çıkan ve hatta gelecek yıllarını bağlayan 45 milyon liralık bütçenin hesabını verme sorumluluğunu, bu çapta bir hizmeti, bir yönetim neden kamuoyuna açıklamak istemesin, kimse anlam veremiyor. Yetkililerin sessizliği karşısında son çare; bilgi edinme yoluna başvurduk. İddialara ilişkin yasal yolla elde edeceğimiz yanıtlar üzerinden yargı sürecini başlatmayı düşünüyoruz. Karasu örgütü ile beraber Sakarya İl yönetimi olarak konunun takipçisiyiz, her adımında yer aldık, alacağız, halkımızın bilmesini isteriz” dedi.

25 Ocak 2016 , Pazartesi Bu haber toplam 750 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın