Günün Tarihi:18 Ağustos 2019

‘Sakarya yaşanabilir kent oldu’


AK Parti Ferizli İlçe Teşkilatı’nın 25ncisini düzenlediği İlçe Danışma Meclisi’ne katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün çarpıcı açıklamalarla bulundu.

Toplantı
İlçe başkanları, belediye başkanları, meclis üyeleri ve partililerin katıldığı programda, AK Parti İlçe Başkanı Ramazan Serhoş, Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk ve AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç'ın konuşmalarının ardından söz alan Üstün, “1 Kasım seçimlerinde, 69.5 oy oranıyla büyük bir başarı elde ettik. Öncelikle bunun için teşekkür ediyorum. Bu güvenle yapılacak yatırımlara hız vereceğiz” dedi. Ulusal basında Sakarya'yla ilgili gelişmelere değinen Üstün, “Daha dün yayınlanan yeni bir rapor var ve şehirlerin yaşanabilirlik durumlarına göre sıralandırma yapılmış. Bu raporu TÜİK yayınladı. Sakarya ikinci şehir çıktı. Resmi rakamlara göre burada yaşamaktan insanların mutlu olduğu sonucu çıkıyor. Sakarya 13 yıllık süren aralıksız hizmetlerle yaşanabilir bir kent haline geldi” dedi.


Eylem planı
Türkiye'de son günlerde yaşanan gelişmeler hakkında konuşan Üstün, “Seçimin hemen ardından 2016 Eylem Planı’nı Başbakanımız açıkladı. 3 ay, 6 ay ve 1 yıllık periyotlarla sıraladığımız, hükümetimizin kendini bağladığı vaatler tek tek hayata geçmeye başladı. Her hafta birkaç taahhüdün hayata geçtiğine hep beraber şahit oluyoruz. Parti olarak da bölgeye gidip, insanları kucaklayacağız. Milli Birlik ve Kardeşlik Projesi değişime uğrayarak da olsa devam edecek, kardeşliğimiz güçlendirmek için tüm gayretimizi ortaya koyacağız” dedi.


‘Kabul edilemez’
Geçtiğimiz günlerde büyük yankı uyandıran ‘Barış İçin Akademisyenler’ başlığıyla yayınlanan ve teröre destek olarak yorumlanan bildiriye değinen Üstün, “Bu bildiri, açıkça teröre verdiği destek ve tehdit içeren anlamları açısından kesinlikle kabul edilemezdir. Bir diğer yandan, biz; hukuken şunu ifade ediyoruz; oğlunun suçu anneye, annenin suçu oğluna nispet edilemez. Ama burada siyasi bir durum var. Örneğin Ayça Taşkent'in siyaseten, bu bildiriyi destekleyip desteklenmediklerinin kamuoyu tarafından bilinme hakkı vardır. Bizde genel bir laf vardır, 'sükût ikrardan gelir' diye. Vatandaşlarımız tarafından ortadaki bu suskunluk kabul olarak algılanabilir. Bu kabul gibi algılanan şeyi vatandaşlarımız bir kenara not eder, en yakın seçimde de bunun hesabını sorar” diye konuştu.

25 Ocak 2016 , Pazartesi Bu haber toplam 892 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama