Günün Tarihi:19 Şubat 2019

Sokakta kalana Büyükşehir eli


Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan, 'Sokakta Kimse Kalmasın' projesinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Konu ile ilgili değerlendirmelerini paylaşan Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, kimsesiz ve sokakta yaşamak durumunda kalan 32 vatandaşın tespit edildiğini, barınma ve diğer temel ihtiyaçlarına dönük kapsamlı bir çalışma yapıldığını söylerek, “Ekiplerimiz şehrin muhtelif bölgelerinde ihtiyaç sahiplerini tespit ediyor. Gar binası, Büyükşehir Terminali, hastaneler ve diğer noktalar 24 saat denetim altında tutuluyor. İhtiyaç sahibi olduğu belirlenen vatandaşların barınma, giyinme, kişisel bakım ve diğer ihtiyaçlarına dönük çalışmalar ivedilikle hayata geçiriliyor. İlçe belediyelerimize de gerekli ziyaretleri gerçekleştiriyoruz. Tek başına yaşamak durumunda olan vatandaşlarımızı tespit ediyor, ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Kimsesiz vatandaşlarımızın hanelerine ziyaretler de yapıyoruz. Bu konuda ilçe belediyelerimiz de tarafımıza bilgi ulaştırıyor. İletişimi sağlayarak, gerekli müdahaleleri gerçekleştiriyoruz. Zabıta ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığımızın eşgüdümlü çalışmaları ile gönülleri birlikte ısıtmaya devam ediyoruz. Yoğun kar yağışı ve soğuk havalar kimsesiz ve sokakta yaşamak durumda olan kardeşlerimiz için derhal harekete geçilmesini zorunlu hale getirmekte. Bugüne kadar 32 vatandaşımız tespit edildi. Gerekli ihtiyaçları karşılandı. Bu vatandaşlarımızdan 15’inin memleketlerine ve ailelerine ulaşmalarını da sağladık. İhtiyaç sahiplerinin tespit edilmesinde hemşerilerimiz de bize yardımcı olabilir. Vatandaşlarımız Büyükşehir Belediyesi 444 40 54, ALO 153 Çözüm Masası ve ALO Zabıta 277 54 10 telefon numaralarını arayarak bizlere ulaşabilirler” dedi. 

26 Ocak 2016 , Salı Bu haber toplam 619 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın