Günün Tarihi:13 Aralık 2018

 

 

O yaşayan bir efsane!


TRT Diyanet Kanalı’nda yayınlanan ‘Birde bana sor’ adlı programın konukları arasına YENİGÜN’ün 15 yıllık yazarı 86 yaşındaki emekli eğitimci Abdullah Çelik’te katıldı.

Pazartesi akşamları
Sakarya’da öğretmenlik mesleğinin ardından yaptığı yöneticilik sonrasında emekli eğitimci yazar olarak yaşamına devam eden ve Sakarya açısından adeta yaşayan tarih olarak nitelendirilen 86 yaşındaki gazetemiz yazarı Abdullah Çelik, TRT Diyanet Kanalı’nda her pazartesi akşamı saat 21.00’de yayınlanan ‘Birde bana sor’ adlı programda hem kendini hem de ilimizle ilgili anılarını anlatacak.

Yönetmenler
Yapımcılığını Hümeyra Demirbaş Sert’in üstlendiği ve yaşam ile ölüm arasında herkesin kendine göre süren hayatlarını konu eden, ‘Bir de bana sor’ programı Cem Yaz’ın yönetmenliğinde kameramanlar Mustafa Yalçın ve Cabir Polat’ın görüntüleri, ışık düzenleyicisi Oğuzhan Demir’in emekleri ile öncelikle gazetemiz YENİGÜN’de çekildi.

Ekrana gelecek
Şehre mal olmuş, farklı bir yaşam hikayesi ile yokluk görmüş ve sonrasında başarıya ulaşmış hayatları konu eden program ile 70 yıllık eğitimci yazar Abdullah Çelik’in tüm yaşamı ekranlara gelecek. Programın, önümüzdeki hafta pazartesi akşamı TRT Diyanet Kanalı’nda yayınlanması bekleniyor.

26 Ocak 2016 , Salı Bu haber toplam 1286 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın