Günün Tarihi:15 Aralık 2018

 

 

Arifiye’de başarıya ödül


Arifiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, 2015-2016 eğitim öğretim yılının birinci dönem sonunda, ortaokul 8. Sınıf öğrencilerine yönelik olarak TEOG 1. ortak sınav sonuçlarının değerlendirildiği seminer ile sınavlarda derece yapan öğrencilere ödül töreni düze

İki yıl değerlendirmesi
Arifiye Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda iki oturum halinde düzenlenen ve 632 öğrencinin katıldığı semineri İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Tellioğlu sundu. TEOG 1. Ortak sınav sonuçları ile ilgili istatistiki bilgilerin de paylaşıldığı seminerde, son iki yılın değerlendirilmesi yapıldığında, Arifiye İlçesinde başarı ivmesini ciddi anlamda arttıran okullar ile 2014-2015 eğitim-öğretim yılı 2. Ortak sınavlarda il genelinde 3 dersten ilk ona giren 2 köy okulundan örnekler verilerek, başarıya ulaşmada gerçek kriterin çok çalışmak olduğu vurgulandı.

Destek almadan
Öğrencilerin çok istemeleri halinde benzer başarıları gösterebileceklerinin örneklerle anlatıldığı seminere, geçen yıl okullarında yapılan destekleme ve yetiştirme kursları ve deneme sınavları dışında hiçbir destek almadan 2. Ortak sınavda 119 net yaparak Arifiye Fen Lisesini kazanan Seda Yağmur Sankutlu misafir öğrenci olarak katıldı. Başarılı öğrenci Sankutlu TEOG sınavlarına nasıl hazırlandığı konusunda öğrenci arkadaşlarına tavsiyelerde bulundu.

Bol kitap okuma
TEOG sınavlarıyla ilgili önemli bilgilerin sunulduğu seminerde öğrencilere her bireyin farklı kişilikleri, yetenekleri, becerileri olduğunu, her birinin ayrı bir değer olduğunu, başarmak için önce kendilerine güvenmeleri gerektiğini anlatılan Arifiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Tellioğlu, başarının anahtarının bol kitap okumaktan geçtiğini belirtti.

13 öğrenciye
Arifiye Halk Eğitim Merkezi’nin katkıları ile halk müziği dinletisinin de yer aldığı seminer sonunda, Ortak sınavlarda 119 netten başlamak üzere 115 nete kadar olan 13 başarılı öğrenciye ödül verildi.
 

27 Ocak 2016 , Çarşamba Bu haber toplam 724 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın