Günün Tarihi:20 Şubat 2019

Yeni Adliye’de işlem tamam!


Yeni Adliye binasının yapılacağı alan ile ilgili açıklamalarda bulunan AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, “ Binanın yapılacağı alanla ilgili birçok yer teklif edildi ancak en somut gelişme Valilik Kampüsünün yanında 35-40 dönümlük arazi hakkında yaşandı, bu

Tahsis ediliyor
Yeni Adliye binasının nereye yapılacağı konusundaki tartışmalara son noktayı AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç koydu. Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunmak üzere gittiği Valilik Kampüsünde açıklamalarda bulunan Kılıç, “Yeni Aliye Binası ile ilgili şehirde de bu işle ilgilenen insanlar kendilerine göre yer arıyorlar ama en somut gelişme hemen Valilik Kampüsünün yanında 35-40 dönümlük yerde yaşandı. Oranın tahsisi ile alakalı ciddi çalışmalar var, imar durumunda da sıkıntı yok. Bugün itibari ile bu yer Adliyeye tahsis edilmek üzere” dedi.

En doğru yer
Kılıç, “ Yarın bir gün daha güzel bir yer olursa değişebilir de. Tabi bu işin teknik olarak kararını Adalet Bakanlığı verecek. Bugün için Valilik kampüsünün yanındaki arazi Adliye binası için tahsis edilmek üzere. Mutabık kalınan nokta burası. Birçok yer tavsiye edildi, kimisi askeriyi, kimisi Et ve Süt Kurumu arazisini istiyor ama imar durumu nedir, sahipleri kimlerdir olur mu, olmaz mı diye bakmıyorlar. Burada boş olan bir yer var, bugün için gerçekçi olan bir yer. İmar durumunda da problem yok. Bakanlık ve siyasi irade karar verecek. Yapılacağı yere karar verildikten sonra yapımı çok uzun sürmeyecek inşallah” şeklinde konuştu. 

30 Ocak 2016 , Cumartesi Bu haber toplam 842 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın