Günün Tarihi:23 Şubat 2019

Dikmen Kış Sporları Merkezi olacak


Bölgenin en yüksek noktası (1727) Dikmen’in Kış Sporları Merkezi haline gelmesi için AK Parti Milletvekili Mustafa İsen’in girişimleri sonucu Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan heyet geldi.

Mustafa İsen
Bin 727 metri ile bölgenin en yüksek noktası Dikmen Yaylası’nın kış sporları merkezi haline gelmesi için AK Parti Milletvekili Mustafa İsen’in girişimleri sonucu Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan gelen heyet Dikmen’de incelemelerde bulundu.

Heyet geldi
AK Parti Milletvekili Prof. Dr.Mustafa İsen’in, kış sporları merkezi projesi için somut adımlar atıldı. Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, Hendek Belediyesi Genel Koordinatörü M. Nedim Alkan, Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan Uzman Hasan Sağlam, Kayak Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Sağlam, Kültür ve Turizm Bakanlığı uzmanları Zeynep Aslan, Ulaş Karayel, Gençlik ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel, Dikmen Mahalle Muhtarı Menderes Ayvaz,  HAKUT Başkanı Yakup Borazancı, UMKE Sakarya sorumlusu Çetin Akkoyun Dikmen Yaylası’nda inceleme yaptı.

Heyecan yaşattı
Heyet, hazırlanacak raporun ardından bölgenin kış sporları ilan edilmesi için ilgili bakanlıkların kararını bekleyecek. Turizm bölgesi ilanının ardından Dikmen kayak, kızak, snowboard, takım ve motor sporlarının merkezi olacak. Ankara’dan heyetin gelmesi bölgede büyük heyecan yaşattı.

Büyük avantaj
Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, Hendek’in yaylalarının kış turizmi ve yayla turizmi için çok ideal olduğunu belirterek, İstanbul ve Ankara gibi metropol şehirlere yakınlığının da büyük avantaj olduğuna dikkat çekti.
 

4 Şubat 2016 , Perşembe Bu haber toplam 730 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın