Günün Tarihi:19 Aralık 2018

 

 

Yabancı öğrenciler Kocaali’de


Avrupa Birliği Gençlik Değişim Projesi kapsamında Azerbaycan, Letonya, Romanya ve Türkiye’den toplam 30 genç Sporla Bir Adım İleri isimli proje kapsamında Kocaali’ye geldi.

Bir adım ileri
Avrupa Birliği Bakanlığı, Türk Ulusal Ajansı ve Kocaali Spor Diyalogu Gençlik Topluluğu tarafından sporun önemi ve madde bağımlılığının zararlarına karşı Sakarya Kocaali’de düzenlenen ‘Sporla Bir Adım İleri’ isimli Avrupa Birliği Gençlik Değişim projesine Azerbaycan, Letonya, Romanya ve Türkiye’den olmak üzere toplam 30 genç katıldı.

Atölye çalışmaları
10 gün süre ile ilçede kalan gençler çeşitli saha ziyaretlerinin yanı sıra atölye çalışmaları, sportif faaliyetler ve kültürel geziler düzenledi. Proje kapsamında gençlerin her türlü zararlı oluşumun önüne sporla geçilebileceği üzerine farkındalık oluşturmaları sağlandı.

Ziyaretler
İlçede geçirdikleri 10 gün lük süre zarfında Acarlar Longozu, Yeni Mahalle, Deprem Müzesi, Kocaali’de fındık bahçeleri, Orman Parkı, Uzun Çarşı’yı ziyaret etme fırsatı bulan katılımcı gençler ziyaretleri sırasında çeşitli faaliyetler gerçekleştirmenin yanı sıra yerel halk ile diyalog kurma fırsatına erişti. Gençler ayrıca Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar`ı ziyaret ederek proje ile ilgili bilgi verdi, ileriki projeler hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Doğal güzellik
Geçen yıl da benzeri bir proje ile Kocaali’de bulunan Proje Koordinatörü Egemen Semih  Sönmez konu ile ilgili açıklamasında temelini spor üzerine kuran projelerde Kocaali’nin verimli ve güzel bir yer olduğunu, yurtdışından gelen katılımcıların gerek doğal güzellik, gerekse bölge halkının kendilerine olan samimi yaklaşımından çok etkilendiklerini söyledi. Sönmez ayrıca ilerleyen zamanlarda da yine bu tarz projelerin Kocaali’de gerçekleşmesi için çalışmalar yapacaklarını ifade etti.
 

4 Şubat 2016 , Perşembe Bu haber toplam 797 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın