Günün Tarihi:21 Ocak 2019

 

 

Bin yataklı için ‘1’ lira da yetiyor!


AK Parti Sakarya Milletvekili Şaban Dişli, Başbakan’ın yapımı için söz verdiği bin yataklı hastaneye yönelik çalışma yaptıklarını belirtirken, “Sağlık Bakanlığı 2016 bütçesine bir lira bile koyup yatırım programına alsa bizim için yeter. Sonrası zaten kol

AK Parti’de her hafta sonu uygulanan nöbetçi vekil uygulaması kapsamında dün Milletvekili Şaban Dişli vatandaşların sorunlarını dinledi.  Vatandaşlarla birebir görüşen Dişli, şehrin gündemi ile alakalı açıklamalarda da bulundu. İl Başkanı Fevzi Kılıç’ında yer aldığı nöbette doğumevi inşaatının başladığını söyleyen Dişli, “Şu anda fore kazıkları çakılıyor ve bilindiği üzere yer tesliminde sıkıntılar oldu hatta bir ara biz başka bir yere yapalım konusunu da gündeme getirdik. Sonra yer tesliminde biraz gecikmeler oldu ve müteahhit şuan fore kazıklarını çakıyor. Bilindiği üzere deprem bölgelerinde temel atıldıktan sonra devamı hızlı bir şekilde yapılıyor” dedi.

 

Gecikme oldu

Dişli, “Projede bir değişiklik istediler, özellikle problemli doğumlarda çocuk servislerine hastanenin 1 katından geçiş vardı yeni projede 2 katından geçiş olacak. Yeni bir haberleşme sistemi hazırlanıyor bu sebeple hastanede gecikmeler oldu ancak bitirilecek. Yeni proje için bilindiği üzere Sağlık Bakanlığı’ndan tekrar izin alınması gerekiyor ancak şuan müteahhit orada çalışıyor” dedi.

 

‘Araştırılmalı’

Makine OSB için vatandaşların eylem yapması ile alakalı da konuşan Dişli, “ Bu tarz OSB’ler kurulmadan önce bölge halkıyla görüşülüyor aslında yani bu süreç bittikten sonra, Valilik onayı çıktıktan sonra böyle bir durum oluyorsa bunu iyice araştırmak gerekir. Bu OSB için halktan görüş alınıyor ve bilindiği üzere bundan sonra izinler çıkıyor. Burada halkı yanlış yönlendiren gruplar olabilir bunları araştırmak gerekiyor” ifadelerini kullandı.

 

Görüşmeler

Bakanlarla yapılan görüşmelerde yer alamaması ile ilgili ise Dişli, “ Sonuçta içimizde sıkıntı bile olsa ki ailelerde ufak tefek şeyler olur ancak önemli olan Sakaryalılara verdiğimiz sözleri bir an önce yerine getirmek. Genelde yurtdışı seyahatlerim oluyor ve planlamaları yaparken genellikle son dakikada haber geliyor” dedi.

 

Egolar var

Dişli, “Ama biz biliyoruz ki birbirimize önceden kefaletimiz var ve çoğunluğun kararına uyarız. Bir bakana gitmeden önce bu konularla ilgili görüşmelerimiz oluyor ve çoğunluğun kararına uyuyoruz. Zaten bu spekülasyon Bakanımız Binali Yıldırım’a gitmeden önce ortaya çıktı, tabi ki sıkıntılarımız var ama bunları Sakarya’nın işlerine yansıtacak cehalette hiç birimiz olmayız. Ben farklı programlarım çıktığı için katılamıyorum sadece. Biz 15 yıllık bir aileyiz. Ve her ailede olduğu gibi zaman zaman sıkıntılar oluyor. Olması da normaldir, herkesin bir egosu var. Bu egoları aşmak zor oluyor bazen ”şeklinde konuştu.

 

Değerlendirme

İl gündemi hakkında da değerlendirmelerde bulunan Dişli, “ AK Parti İl Başkanımız, Büyükşehir Belediye Başkanımız ve İlçe Belediye Başkanlarımız zaten görüşüyor ve planlanan projelerin hızla devam etmesi sağlanıyor. Bazı ilçelerde ufak tefek sıkıntılarımız var ancak bunlarda çözüme ulaştırılıyor. Bilindiği üzere etkili kış şartları yaşandı bölgemizde bunla ilgili problemler oldu ve bilindiği üzere bizler Kocaeli ya da İstanbul değiliz” dedi.

 

Bin yataklı

Bin yataklı hastane ile ilgili gerekli açıklamaları Ayhan Sefer Üstün’ün yaptığını belirten Şaban Dişli, “Genel Başkan Yardımcımızın sözünün üstüne laf söylemek bana düşmez ama bin yataklı hastane için Sayın Başbakanımızın sözü var, kendisi planlamaya aldıracağını da söyledi. 2016 bütçesi henüz mecliste, çalışmalar sırasında bu paranın da eklenmesini bekliyoruz. 2016 bütçesinde en azından bir izdüşümü koyulmasını bekliyoruz. Bir lira bile koysanız da o artık planlamaya girmiş oluyor ”dedi.

 

İzdüşümü

Dişli, “ Biz bütçeye girmesi için çabalıyoruz. Genel Başkan Yardımcımız konu ile bizzat ilgileniyor, Başbakanımızın da sözü var. Sağlık Bakanlığı’nın bütçesi daha komisyona gelmedi, biz bunu takip edeceğiz bütçeye girdikten sonrası kolay. Yer tahsisi ve proje işleri kalıyor. Bakanlığın elinde zaten prototip projeler var. Yeter ki bütçeye izdüşümünü koyduralım” şeklinde konuştu. (Akın ERDEN)

14 Şubat 2016 , Pazar Bu haber toplam 732 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın