Günün Tarihi:22 Mart 2019

Önce namaz sonra kahvaltı


Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesindeki 81 ilin Gençlik Merkezi, sabah namazında gençleri camilerde buluşturuyor.

Neşe içinde
Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi Yöneticisi Ali İhsan Çokan ve eğitimciler ile birlikte sabah namazını kıldı. Namaz sonrasında 70 kişiden oluşan gurup Tümen Camii Derneği’nde, cami ve dernek yöneticileri ile birlikte neşe içinde kahvaltı yaptı. Gençlik ve Spor Bakanlığı yetkilileri, gençleri huzurda birleştirecek buluşmaları düzenlerken amaçlarının manevî değerlerle yetişen ahlâk timsali bir nesil yetiştirmek olduğunu belirterek, sabah namazı buluşmalarının her hafta gerçekleşeceğini söyledi

Yaygınlaşan
Kahvaltıya, Adapazarı İlçe Müftüsü Cevdet Cemal Çıkrık, Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi Yöneticisi Ali İhsan Çokan, eğitimciler Yakup Kılıç, Muhyittin Öztopaloğlu, Sait Emre Yaman, M. Fahri Ertem, Tümen Camii İmam Hatibi Bayram Hızal, müezzin Sadık Çıtır, eski imam hatip Celil Sevinç, Tümen Camii Derneği’nden İsmail Aktaşlı, Mehmet Alpoğuz, İhsan Kaplan ve üyeler katıldı. Samimi bir ortamda gerçekleşen kahvaltı süresince, giderek yaygınlaşan ve katılımcısı giderek artan bu etkinliğin faydaları üzerine sohbet edildi.

Maneviyat
Tüm gençleri huzurda buluşmaya davet eden Sakarya Gençlik Merkezi Yöneticisi Ali İhsan Çokan, etkinliğin çok faydalı geçtiğini ifade ederek, “Spordan sanata her alanda gençliği, aktif olarak sosyal faaliyetlere kazandıran merkezimizin, manevî değerlerimiz için de geliştirdiği bu projede katılımcılarımızın artması sevindirici” diye konuştu.

Alıştırmak
Tümen Camii İmamı Bayram Hızal, gençlerle sabah namazı buluşmalarının çok faydalı bir etkinlik haline geldiğini belirterek, “3 ay kadar önce başlayan bu güzel faaliyetin katılımcıları giderek artıyor. Namazı sevdirmek ve alıştırmak için düzenlenen bu etkinliğe ilgi gösteren gençlerimize, kahvaltının hazırlanmasına katkıda bulunan camii cemaatimiz, dernek yönetimimiz ve üyelerimize teşekkür ediyorum” dedi.
 

15 Şubat 2016 , Pazartesi Bu haber toplam 570 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın