Günün Tarihi:20 Mayıs 2019

SEDAŞ’ta tabletli dönem


SEDAŞ’ın uygulayacağı yeni projesiyle elektrik dağıtım hizmetlerinde görev yapan İşletme Bakım Ekipleri iş süreçlerini gerçekleştirirken, bilişim teknolojilerini de kullanacak. SEDAŞ ekiplerinin tüm iş süreçleri ellerindeki tabletlerde kayıt altında olaca

Kayıta altına
SEDAŞ, WFM projesiyle, elektrik arızalarına saha operasyonuyla hızla müdahale edebilmesi ve oluşan arızayı en kısa sürede giderebilmesi için gelen bildirimden, kullanılan malzeme ve elektriğin verildiği zaman bilgisine kadar tüm verilerin artık sahada o anda kayıt altına alınmasını sağlayacak.

Sevk ve idare
SEDAŞ, işletme bakım süreçlerinde hizmet alacak tüketiciler açısından, tanımlı süreçlerin zamanında yapılmasını, saha operasyonlarına sahada en yakın ekibin, en hızlı şekilde sevk ve idaresinin gerçekleştirilmesini hedefliyor. SEDAŞ yeni projesiyle, ekiplerine ellerindeki akıllı tabletlerle arıza mahallinden fotoğraf çekip bu görselleri merkezle paylaşabilme ve bunları arşivleyebilme imkanı da sağlayacak.  

İş koordinasyonu
SEDAŞ operasyon ekiplerinin ellerinde yer alacak tabletler ekiplerin, iletişim sistemlerini en etkin şekilde kullanmasına yardımcı olacak ve iş koordinasyonunu sağlarken, kayıt altına alması gereken tüm bilgileri de kayıt altına alacak.

Modül uygulama
SEDAŞ bilişim teknolojisi olarak, SAP projesini gerçekleştirirken, mevcut kaynaklarını etkin bir şekilde kullanabilmeyi ve yapılan çalışmalarda en yüksek verimin alınabilmesini hedefleyerek, 2012 yılında SAP ERP (Kurumsal Kaynak Planlaması) modülünü öncelikle uygulamaya almıştı.

Çözüm odaklı
SEDAŞ muhasebe, satınalma, idari işler, insan kaynakları, malzeme yönetimi, lojistik alanında  iş süreçlerinde verimli kaynak kullanımını gerçekleştirirken, 2015 yılı içinde SEDAŞ SAP projesi kapsamında SAP WFM (İş gücü yönetim sistemi) projesini tasarladı.  SEDAŞ SCADA Merkezi ve Çağrı Merkezi ile uyumlu çalışacak olan Projenin her aşamasında, verimliliğe odaklı çözümler üretildi. 

En hızlı
WFM projesinde, hizmetin başladığı noktadan itibaren her adımda; işletme bakım süreçleri yönetilirken,  hizmet alacak tüketiciler açısından tanımlı süreçlerin zamanında yapılmasını, sahada en yakın ekibin, en hızlı şekilde sevk ve idaresinin gerçekleştirilmesi hedefleniyor.

Coğrafi bilgi
Coğrafi bilgi sistemleri ile geniş entegrasyon seçenekleri bulunan WFM, saha ekiplerinin ve farklı konumlardaki ofis çalışanlarının durumlarının harita üzerinde anlık olarak takip edilebilmesini ve ulaşım için gerekli yönlendirmelerin yapılmasını da kolaylaştıracak. WFM, GIS (Coğrafi Bilgi Sistemi) desteği ile kullanıcıları harita üzerinde yönlendirecek.

İş atama
SEDAŞ’ın yeni projesi olan WFM sistemi, SEDAŞ ekiplerinin sahadaki durumu ve yapılacak işlerin gösterimini, coğrafi konumlarına göre otomatik sıralanmasını, harita üzerinde detaylı güzergah tarifini, işlerin coğrafi konumlarının iş atama kriteri olarak kullanılabilmesini, haritada belirtilecek kriterlere göre en yakın ve uygun ekiplerin filtrelenmesi gibi çok sayıda takip seçeneği sunuyor.

Harita desteği
WFM en yakındaki ekibin görevlendirilmesini sağlarken, ekibin de mobil cihazlarda yer alan harita desteği ile en kısa yoldan, en kısa sürede arıza ya da bakım mahalline ulaşmasını destekliyor. SEDAŞ WFM projesi ile sahadaki operasyon süreçlerinin daha da verimli yönetilmesini sağlayacak.

15 Şubat 2016 , Pazartesi Bu haber toplam 695 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama