Günün Tarihi:19 Aralık 2018

 

 

Bakkala hatırlatma


Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, ölçü ve tartı aletlerinin periyodik muayene, ayar ve damgaların yapılabilmesi için bildirim verme süresinin 29 Şubat Pazartesi gününde sona ereceği uyarısı yaptı.

4 Ocak’ta başlayan muayene ve ayar işlemlerinin 29 Şubat’ta Büyükşehir Belediyesi Ölçüler ve Ayarlar Memurluğuna teslim edileceğini açıklayan Başkan Akdardağan, “3516 sayılı Ölçü Ayar Kanunu’na göre Sakarya Büyükşehir Belediyesi il sınırları içerisinde ticaret amacıyla kullanılan ve mevcut bulunan her türlü ölçü ve tartı aletlerinin periyodik muayene, ayar ve damgalarının yapılabilmesi için bildirim verme süresi 29 Şubat 2016 Pazartesi günü dolacaktır. Esnafımızın cezalı duruma düşmemeleri için tüm ölçü ve tartı aletleri için belirtilen tarihin mesai bitimine kadar bildirim formlarını doldurmaları gerekiyor.  Üyelerimizin form doldurma işlemlerini takip edeceğiz ve doldurulan bu formları toplu halde Sakarya Belediyesine ileteceğiz. Üyelerimiz odamıza gelirken mutlaka ölçü tartı aletlerinin markası, çekeri ve işyeri kaşesini getirmeleri gerekmektedir” dedi. 

18 Şubat 2016 , Perşembe Bu haber toplam 484 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın