Günün Tarihi:19 Şubat 2019

Kıdem tazminatı tepkisi


Ülkücü işçiler Derneği Sakarya Şubesi düzenlediği basın toplantısı ile yeni Kıdem Tazminatı Yasası’na tepki gösterdi. Ülkücü işçiler Derneği Hendek Şubesi ikinci Başkanı Orhan Topçu yasa ile işçi ayırımının yasallaştığını belirterek, “ İşçi taşeronluğu b

Açıklama
Ülkücü işçiler Derneği Sakarya Şubesi TBMM gündemine taşınan yeni Kıdem Tazminatı Yasası ile ilgili bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıya Dernek Başkanı Recep Bulut, Hendek Dernek Başkanı Emrah Kartal, Akyazı Dernek Başkanı İbrahim Çalıkoğlu, Hendek Derneği ikinci Başkanı Orhan Topçu, Akyazı Ülkü Ocakları Başkanı Soyhan Sofuoğlu, dernek üyeleri ve ülkücüler katıldı.

Yıpranarak
Ankara’da yaşanan terör saldırısında hayatını kaybedenler ve şehit olan askerler için saygı duruşunda bulunulmasının ardından basın açıklamasını, Hendek Derneği ikinci Başkanı Orhan Topçu okudu. Topçu, “ Hükümetin yeni kıdem tazminatı yasası tamamen işverene destek verip, kollayan bir yasadır. İşçinin yıllarını vererek, yıpranarak alın terinin karşılığı olan hak ettiği kıdem tazminatını, patronlara yedirmeye çalışan bu yasayı Ülkücü işçiler olarak tanımıyoruz” dedi.

Köle pazarı
Topçu, “İşçiyi bir kiralık eşya gibi gören bu yasaya karşı dik duruşumuzu sürdüreceğiz. Ülkemizde kurulmak istenen köle pazarlarını, bunları kurmak isteyenlerin başlarına yıkalım. Sömürücü kapitalist sisteme ve bu sistemin koruyucularına karşı direnmeye devam edeceğiz. Başı dik onuruyla bir yaşam hayali kuran Türk işçisi yalnız değildir” şeklinde konuştu.

20 Şubat 2016 , Cumartesi Bu haber toplam 725 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın