Günün Tarihi:19 Aralık 2018

 

 

‘İlçemizi daha ileri taşıyacağız’


Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şinasi Bayraktar beraberinde Genel Sekreter Yalçın Karaçayır ile birlikte gazetemizin 17. Kuruluş yıldönümü kutlamak için ziyarette bulundu.

İleri gitmesi
Akyazı’nın Sakarya’nın önemli İlçelerinden biri olduğunu açıklayan Bayraktar, Akyazı’da Sanayi, Turizm ve Tarımın iç içe olduğunun altını çizdi ve her üç durum da Akyazı’nın ileri gitmesine destek veriyor dedi.

Seçiciyiz
Akyazı’nın Kuzuluk ve Küçücek Mahallelerinde oluşan sanayi ile İlçe genelinde hatta İl genelinde işsizliğin önemli ölçüde önüne geçildiğini söyleyen ATSO Başkanı Şinasi Bayraktar, “Odamıza her gün onlarca yatırımcı geliyor. Biz seçici konuma geldik. Çünkü her şeyi ile bir doğa harikası olan güzel ilçemizi kirletecek yeni yatırımlara artık göz yummayacağız. Bu nedenle gelen yatırımcılara ne yapacaklarını, nasıl bir yatırım yapacaklarını soruyoruz” dedi.

Hedef Sera OSB
“Akyazı’mızda sera OSB kurmayı planlıyoruz ve bu konuda çalışmalarımız ileri safhalara geldi” diyen Bayraktar, “Sera OSB’yi Akyazı Kuzuluk istikametine gidilirken D-140 Karayolu ile Akyazı Kuzuluk karayolu arasında kalan 500 dönüm arazi üzerinde kurmayı planlıyoruz. Bu planımızı hayata geçirdiğimizde Akyazı’nın çehresi değişecek ve Sanayi ve Turizm ile birlikte Tarım’daki gelir seviyemizde hedeflenen rakamlara ulaşacaktır ki, bunun da zenginlik ve refah olduğunu söylemekte yarar görürüm” dedi.

Turizm alanından
Bahse konu olan alanın turizm alanı içinde olması nedeniyle ATSO ve Akyazı Belediyesi olarak bu alanın turizm alanından çıkarılarak, Sera OSB’ye dönüştürülmesine ilişkin olarak Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğüne yazılı olarak müracaat ettiklerini, gelecek olan olumlu haberi beklediklerini söyleyen Başkan Bayraktar, “Bir taraftan oluşan sanayi ve turizm bölgesi, bir diğer taraftan oluşturmaya çalıştığımız Sera OSB ile Akyazı geleceğin yıldızı olacağına olan inancım tamdır. Bu arzularını en kısa zamanda hayata geçirmek için özel bir gayretin içindeyiz” dedi.
 

24 Şubat 2016 , Çarşamba Bu haber toplam 626 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın