Günün Tarihi:19 Eylül 2019

İş-Kur’dan bilgilendirme


Sakarya Çalışma ve İşkur İl Müdürlüğü, aktif işgücü hizmetleri yönetmeliğinde yapılan değişiklik kapsamında Sakarya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) ile bilgilendirme toplantısı yaptı.

Aktif işgücü
Çalışma ve İşkur İl Müdürü Tekin Kaya, SMMMO Başkanı Selattin Çakırsoy ve yönetiminin katılımıyla oda binasında bilgilendirme toplantısı yaptı. Toplantıda, 12 Şubat 2016 tarih ve 29622 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan, ‘aktif işgücü hizmetleri yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmelik hakkında bilgi alış verişi yapıldı.

320 güne
Kaya, “Bu yönetmelikle yapılan değişiklikler ile işverenlere ve iş arayanlara önemli avantajlar sağlanmıştır. En önemli avantajlardan biri İşkur’un işbaşı eğitim programında gerçekleşmiştir. Buna göre, daha önce en az 2 sigortalı çalışanı olan işverenler İşkur üzerinden istihdam edecekleri personelin160 gün ücret ve genel sağlık sigortası ve iş kazası meslek hastalığı primlerini İşkur ödemekteydi. Yapılan değişiklik ile bu süre 320 güne çıkarıldı” dedi.
Oda Başkanı Çakırsoy’da, bilgilendirme nedeniyle Kaya’ya teşekkür ederek, “Sürenin uzaması mükellefler açısından oldukça önemli gelişme. Bizler de muhasebeci mali müşavirler olarak yeni uygulamaya göre işlemleri yapacağız” dedi.
 

27 Şubat 2016 , Cumartesi Bu haber toplam 790 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU