Günün Tarihi:24 Eylül 2018

 

 

Milli Eğitim Müdürleri toplandı


Her ay farklı bir ilçede gerçekleştirilen “İlçe Milli Eğitim Müdürleri Değerlendirme Toplantısı” bu ay Kocaali İlçesinde yapıldı.

16 ilçenin
İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu başkanlığında düzenlenen toplantıya, 16 ilçenin milli eğitim müdürleri ile il milli eğitim yöneticileri katıldı. Eğitim öğretim faaliyetleriyle ilgili çalışmaların ele alındığı toplantıda; TEOG verilerinin ilçe ilçe değerlendirilmesi, mevcut projelerin uygulanması, inşaat ve yatırım faaliyetleri, Danışman Öğretmen uygulaması ve Aday Öğretmenlerin staj çalışmaları ile ilçelerdeki güzel örnekler hakkında bilgiler sunuldu.

İlk kez
İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan “Eğitimde Motivasyon ve Katılımcılığı Artırma Projesi” nin önemi hakkında ayrıntılı bilgilerin de verildiği toplantıda; şubat ayı öğretmen atamalarında ilk kez uygulanan Danışman Öğretmen uygulaması ve aday öğretmenlerin staj çalışmaları hakkında, projede görev alan Adapazarı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Dilek Balcı Saygılı, ilçe milli eğitim müdürlerine bilgiler verdi.

6 ay süreyle
Yaklaşık üç saat süren toplantı sonunda bir değerlendirme yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, ikinci dönemin ilk ilçe milli eğitim müdürleri toplantısının çok verimli geçtiğini belirterek; Milli Eğitim Bakanlığı’nın aday öğretmen yetiştirmede devrim niteliğindeki uygulamasıyla, Danışman Öğretmenlerin rehberliğinde 6 ay süreyle staj yapacak aday öğretmenlerin mesleklerine daha hazır bir şekilde başlamasına imkan sağlanacağını ifade etti.

Müdür Kuntoğlu, milli eğitim camiasında yeni bir heyecan yaratan uygulama sayesinde, öğretmen kalitesinin artacağını ve eğitimdeki başarı grafiğinin daha da yükseleceğini vurguladı.
 

27 Şubat 2016 , Cumartesi Bu haber toplam 696 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın