Günün Tarihi:16 Aralık 2018

 

 

Ankara Caddesi dönüşecek


Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, şehir genelinde başlatılan kentsel tasarım ve cadde yenilemelerine bir yenisini daha ekleyeceklerini açıkladı.

Yeni bir müjde
Adapazarı şehir merkezinde bulunan Ankara Caddesi’nde kapsamlı bir dönüşüm çalışmasına başlayacaklarını müjdeleyen Başkan Toçoğlu, yenileme çalışmalarının kısa süre içerisinde başlatılacağını belirterek, “Kentsel tasarım ve cadde yenileme projelerimiz kapsamında şehrimizin muhtelif bölgelerindeki birçok güzergâhı yeni yüzlerine kavuşturduk. Çark Caddesi Yuvam, Kafeler ve Şal Sokaklar, İtfaiye Caddesi, Sakarya Caddesi, Yeni Camii Bulvarı, Adnan Menderes Caddesi ve Serdivan Kafeler Caddesi’nde yenileme çalışmalarımızı daha önce tamamlamıştık. Yine Adapazarı şehir merkezindeki Şal Sokakta çalışmalarımız aralıksız sürdürülüyor. Şimdi Adapazarı şehir merkezine yeni bir müjde daha veriyoruz” diye konuştu.

Sil baştan
Ankara Caddesi’nde kapsamlı bir dönüşümü hayata geçireceklerini aktaran Başkan Toçoğlu, “Ankara Caddesi’nde ticaret yapan esnafımızla bir araya geldiğimiz ziyaretlerde güzergâhın yenilenmesi konusunda birtakım talepler alıyorduk. Ekibimiz bu konuda çalışmalara başladı. Caddeyi içerisinde asfalt, yaya yolu, aydınlatma, çevre düzenlemesi ve daha birçok başlıktaki işlemlerin yer aldığı bir projeyle baştan aşağı yenileyeceğiz. Hayata geçirilecek çalışma bölgede ikamet eden vatandaşlarımız, esnaflarımız ve tüm hemşerilerimizin inanıyoruz ki büyük beğenisini kazanacak” dedi.

Düğmeye basıldı
Başkan Toçoğlu, “Ankara Caddesi Yenileme Projesi kapsamında ekibimizin hazırlıkları tüm hızıyla sürüyor. İhaleyle başlatacağımız süreç inşallah kısa süre içerisinde nihayete erecek ve çalışmalar başlatılacak. Esnafımızdan gelen bir talebi daha karşılıksız bırakmamış olmanın ayrıca memnuniyetini yaşıyoruz. Esnafımızın daha iyi şartlara kavuşması bizler için her zaman önemli. Şehir merkezine vermiş olduğumuz bu güzel haber bölge esnafına, vatandaşlarımıza ve Sakarya’ya hayırlı olsun” diye konuştu.

1 Mart 2016 , Salı Bu haber toplam 699 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın